مرگ ۲ نوزاد در شیرخوارگاه صدرا طی یک هفته!

۱۳۹۸-۰۷-۰۸ حوادث

مرگ ۲ نوزاد در شیرخوارگاه صدرا طی یک هفته!

در پی مرگ۲ نوزاد در شیرخوارگاه حضرت ولی عصر (عج) شهر صدرا، مسئولان بهزیستی علت مرگ این دو نوزاد را بیماری اعلام کردند.

مرتضی موسوی مدیر کل بهزیستی فارس درباره ۲ کودکی که طی روز‌های گذشته در شیرخوارگاه حضرت ولی عصر (عج) شهر صدرا تحت نظر بهزیستی فارس از دنیا رفته اند، گفت: این شیرخوارگان ۴ ماهه و ۳ ماهه بودند.

او با نارس برشمردن و اینکه والدین کودکان نامبرده معتاد بودند، افزود: این کودکان در ابتدا به دلیل نارسایی ریوی و بیماری چشمی، مشکل داشتند و سپس به خاطر ناتوانی در شیرخواری بستری شدند.

موسوی با اعلام اینکه کودک ۳ ماهه دارای کوچکی مغز بوده که در بخش سی سی یو نگهداری می‌شد و در نهایت دچار مرگ شد.

مدیرکل بهزیستی فارس با بیان اینکه متاسفانه اغلب این کودکان در اثر بیماری‌های ژنتیکی و یا اعتیاد والدین و ناتوانی در نگهداری، سر راه، در زباله دانی یا دیگر جا‌ها گذاشته می‌شوند، اظهار کرد: این مورد مرگ‌ها به دلیل بیماری مادرزادی، برای نخستین بار نیست که متاسفانه روی می‌دهد.

او با تصریح اینکه هزینه درمان برخی از این نوزادان و کودکان شیرخوار سنگین است و بهزیستی ناتوان در تامین این هزینه هاست، تاکید کرد: با وجودی که شرایط نگهداری این کودکان در شیرخوارگاه حضرت ولی عصر (عج) شهر صدرا مطلوب است، اما نمی‌توانیم هزینه‌های درمان این کودکان نارس را بدون یاری خیران اداره کنیم.

مدیرکل بهزیستی فارس اولین مرگ را مربوط به اول مهرماه جاری عنوان کرد و گفت: یکی از کودکان نیز روز پنجشنبه گذشته از دنیا رفته اند.

موسوی با بیان اینکه این شیرخوارگاه تنها مرکز نگهداری کودکان نارس است، ادامه داد: در این شیرخوارگاه ۱۲۰ کودک زیر ۳ سال نگهداری می‌شوند.

او اعلام کرد: ۷۰ نفر پرسنل به شکل شبانه روزی در خدمت رسانی به این شیرخوارگاه یاری می‌دهند و شرایط نگهداری از شیرخوارگان بسیار خوب است.

تغییر مدیریت شیرخوارگاه ربطی به مرگ نوزادان ندارد

مدیرکل بهزیستی فارس با رد اینکه تغییر هیئت مدیره مرکز فوق ربطی به مرگ این کودکان ندارد، اعلام کرد: هیئت امنای این شیرخوارگاه هر از چندی با تمام شدن دوره مسئولیت اعضا، تغییر می‌کند و تمامی فعالیت‌ها زیر نظر اداره کل بهزیستی استان فارس قرار دارد.

او همچنین درخصوص اینکه اخباری پیرامون تغییر مدیریتی بهزیستی فارس در پی این رویداد شنیده می‌شود، تصریح کرد: چنین چیزی اصلا صحت ندارد و خدمت رسانی ما همچنان ادامه خواهد داشت.

موسوی پیرامون هزینه‌های شیرخوارگان در صورت بیماری، گفت: متاسفانه این کودکان به دلیل اینکه اغلب مجهول الهویه هستند دارای پوشش بیمه‌ای نیستند و این موضوع باعث می‌شود هزینه‌های گزافی بر دوش بهزیستی بگذارد.

او بیمه شدن شیرخوارگان مرکز یادشده را در صورت مشخص شدن هویت دانست و گفت: تحت بیمه قرار گرفتن این کودکان توسط سازمان بیمه سلامت تا مشخص شدن هویت ممکن است، بنابر این بخش عمده مشکل بهزیستی در صورت بیماری آنان در این بازه زمانی است.

به گفته مدیرکل بهزیستی فارس، پارسال بیمارستان نمازی شیراز، ۱۳۲ میلیون تومان بابت درمان ۴ کودک بیمار از بهزیستی فارس مطالبه کرد.

او با این وجود، اعلام کرد: خوشبختانه خیران و نیک اندیشان استان فارس در بزنگاه‌های این چنینی به یاری بهزیستی می‌شتابند.

منبع:مهر

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۸-۰۷-۰۸ حوادث

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.