اوباما به کمپین ریاست جمهوری بایدن نزدیک شد

۱۳۹۸-۰۵-۲۶ سیاست

اوباما به کمپین ریاست جمهوری بایدن نزدیک شد

یک رسانه آمریکایی گزارش داد، باراک اوباما به کمپین انتخاباتی جو بایدن توجهی فعالانه نشان داده و اخیراً اقداماتی انجام داده که حاکی از نزدیک شدن او به کمپین بایدن هستند.

روزنامه نیویورک تایمز آمریکا گزارش کرد، باراک اوباما در همین راستا ماه گذشته میلادی ناهاری را با جو بایدن که در زمان ریاست جمهوری به عنوان معاونش خدمت کرده، صرف کرده است.

بر اساس این گزارش، اوباما اعضای ارشد کمپین ریاست جمهوری بایدن را چند وقت پیش و قبل از آغاز به کار رسمی فعالیت این کمپین به خانه‌اش در واشنگتن دی.سی فراخوانده و با آنها درباره راهبردهای انتخاباتی بایدن در رسانه‌های اجتماعی و ارتباطات صحبت کرده است.

به گزارش پایگاه هیل، اوباما تا کنون به صورت علنی از هیچ یک از کاندیداهای ریاست جمهوری شرکت کننده در رقابت مقدماتی حزب دموکرات حمایت علنی نداشته است. نظرسنجی‌ها همچنان نشان می‌دهند که بایدن در میان این کاندیداها همچنان برتر و پیشتاز است.

اوباما وعده داده که در این رقابت بی‌طرف باقی بماند و تا کنون نیز مداخلات کمی در عرصه سیاسی و تحولات مربوط به آن داشته است. یک مورد نادر آن مربوط به ماه گذشته میلادی بود زمانی که اوباما در پی تیراندازی نژادپرستانه در ال‌پاسو نسبت به حمایت رهبران سیاسی آمریکا از نژادپرستان حامی برتری سفیدپوستان که اشاره غیرمستقیم به دونالد ترامپ داشت، هشدار داد.

با این حال در گزارش نشریه نیویورک تایمز تصریح شد، اوباما در حال حاضر از نزدیک کمپین انتخاباتی بایدن را رصد می‌کند و چندین بار به این کمپین مشاوره داده است.

یکی از توصیه های این رئیس جمهور سابق آمریکا به بایدن ظاهراً این بوده که در کمپینش مشاوران جوانتری را به خدمت بگیرد. به نوشته نیویورک تایمز، اوباما همچنین نسبت به فعالیت برخی از نزدیک‌ترین مشاوران بایدن اظهار نارضایتی کرده چرا که به اعتقاد او این افراد قادر به ارتباط برقرار کردن با پایگاه حامیان جوانتر حزب دموکرات نبوده‌اند.

بر اساس این گزارش، اوباما از دو تن از دستیاران بایدن شامل کیت بدینگفیلد، سخنگوی وی و آنیتا دان، مشاور سابق کاخ سفید در حوزه ارتباطات خواسته بود تا در ماه مارس دیداری را با او به منظور ارائه توضیح درباره راهبرد این کمپین داشته باشند. نیویورک تایمز نوشته که اوباما بعد از این دیدار به این دستیاران گفته آنها باید اطمینان حاصل کنند که بایدن در ضمن نامزدی برای ریاست جمهوری “خودش را شرمسار و به میراثش آسیب وارد نکند”.

منبع: ایسنا

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۸-۰۵-۲۶ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.