نفتکش «گریس ۱» به همراه ۲۴ خدمه هندی آزاد شد

۱۳۹۸-۰۵-۲۴ اسلایدر

نفتکش «گریس ۱» به همراه ۲۴ خدمه هندی آزاد شد

دادگاه عالی جبل الطارق حکم آزادی نفتکش گریس ۱ را صادر کرد.

به گزارش تسنیم، دادگاه عالی جبل الطارق حکم آزادی نفتکش گریس ۱ را صادر کرد.

بر اساس گزارش رویترز،‌ پایگاه خبری «گیبرالتار کرونیکل» روز پنج‌شنبه گزارش داد دادگاه عالی منطقه جبل‌الطارق حکم پایان توقیف نفتکش گریس-۱ را صادر کرده است.

قاضی دادگاه عالی جبل‌الطارق در حالی این حکم را صادر کرده است که بر اساس گزارش‌های رسانه‌های جبل‌الطارق، ساعاتی پیش وزارت دادگستری آمریکا نامه‌ای به مقامات قضایی جبل‌الطارق ارسال کرده و از آنها خواسته است توقیف نفتکش گریس-۱ را تمدید کنند.

نفتکش گریس‌-۱ که بیش از دو میلیون بشکه نفت خام ایران را با خود حمل می‌کند، روز پنج‌شنبه ۱۳ تیرماه به بهانه واهی و بی‌اساس «نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه» توسط شناورهای نیروی دریای انگلیس در تنگه جبل‌الطارق توقیف شد.

در پی توقیف نفتکش گریس-۱ برخی منابع خبری مدعی شدند که این نفتکش حامل سلاح بوده است اما دولت محلی منطقه جبل‌الطارق پس از انجام بررسی‌های آزمایشگاهی دقیق تأکید کرد که نفتکش گریس‌-۱ تنها حامل نفت خام بوده است.

دادگاه عالی جبل‌الطارق ابتدا در روز جمعه ۱۴ تیر حکم توقیف این نفتکش حامل نفت ایران را به مدت ۱۴ روز تمدید کرد و پس از پایان این دوره بار دیگر حکم به تمدید ۳۰ روزه توقیف نفتکش گریس‌-۱ داد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۸-۰۵-۲۴ اسلایدر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.