نماینده اصولگرا:سران جناح ما در سال ۹۶ از روحانی حمایت خواهند کرد

۱۳۹۵-۰۶-۰۹ سیاست

نماینده اصولگرا:سران جناح ما در سال ۹۶ از روحانی حمایت خواهند کرد

یک نماینده اصولگرای مجلس معتقد است بعید به نظر می‌رسد که اصولگرایان بتوانند برای انتخابات سال آینده بر روی یک گزینه برای کاندیداتوری به اجماع برسند.

عزت الله یوسفیان ملا، نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی در خصوص انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ و وضعیت وحدت اصولگرایان به نامه نیوز گفت: بعید می‌دانم که در فرصت باقی مانده اصولگرایان بتوانند بر سر یک کاندیدای مشخص به وحدت و اجماع برسند.

وی ادامه داد: نه کاندیداها این شرایط را دارند که بتوانند همه جریان اصولگرا را به خود نزدیک کنند و نه شرایط اصولگرایان به گونه ای است که بتوانند به وحدت برسند.

یوسفیان با بیان اینکه اگر اصولگرایان بر روی یک یا دو نفر بتوانند به نتیجه برسند شرایط تغییر می‌کند، خاطرنشان کرد: اگر گزینه‌ها محدود باشد شاید بتوانند اکثریت این طیف را با خود همراه سازند در غیر اینصورت احتمال اجماع و وحدت محال است.

این نماینده با اشاره به اینکه بسیاری از اصولگرایان به روحانی گرایش دارند، تصریح کرد: روحانی را نمی‌توان کاندیدای صد درصدی اصلاح‌طلبان دانست زیرا وی کاندیدای بخشی از اصولگرایان و اصلاح‌طلبان است. سران اصولگرایی افرادی مانند علی لاریجانی و ناطق نوری به طور حتم در سال ۹۶ از حسن روحانی حمایت خواهند کرد.

وی ادامه داد: همین افراد خود به تنهایی حمایت طیفی از اصولگرایان را به همراه دارند و دارای یک عقبه هستند. اما هیچ‌کدام از این چهره‌ها نمی‌توانند همه جریان‌های اصولگرا را به دور خود جمع کنند.

یوسفیان با بیان اینکه برخی از اصولگرایان مانند پایداری‌ها حامی احمدی‌نژاد هستند گفت: به طور یقین نمی‌توان از حضور کسی در انتخابات سخن گفت. مثلا اگر فردی مانند جلیلی وارد رقابت‌ شود طبیعتا بخشی از پایداری‌ها به حمایت از وی می‌پردازند. اما احمدی‌نژاد پایگاه رای عمومی دارد و سعی می‌کند با تکیه بر رای که در میان مردم دارد وارد رقابت‌های انتخاباتی شود.

این فعال سیاسی با اشاره به اینکه بعید می‌دانم افرادی مانند ولایتی وارد انتخابات شود، گفت: همه افرادی که اکنون می‌توان نام حدس و گمان است و نمی‎توان در خصوص حضور افراد به طور قطعی صحبت کرد.

وی ادامه داد: اصلاح‌طلبان هیچ گزینه‌ای جز روحانی را برای حمایت ندارند. افرادی مانند عارف هم محال است که بخواهد وارد رقابت‌ شود زیرا وی در زمانی که درمجلس حضور نداشت هم صحنه را به نفع روحانی خالی کرد.

عضو کمسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه اصلاح‌طلبان ممکن است برای حمایت از روحانی شرط بگذارند، یادآور شد: اصلاح‌‌طلبان با شرط و بی شرط از روحانی حمایت می‌کنند زیرا گزینه‌ی دیگری همانند وی که رای آور باشد را ندارند .

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۶-۰۹ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.