الاخبار: جانسون از اسد و ایرانی‌ها خوشش می‌آید‍‍‍

۱۳۹۸-۰۵-۰۵ سیاست

الاخبار: جانسون از اسد و ایرانی‌ها خوشش می‌آید‍‍‍

روزنامه الاخبار به دو سند دست یافته که نشان می‌دهند نخست‌وزیر جدید انگلیس با ماندن بشار اسد در قدرت مشکلی ندارد و از ایرانی‌ها خوشش می‌آید.

به گزارش ایسنا، روزنامه الاخبار به دو سند شامل ارزیابی‌های عربستان و اردن از بوریس جانسون، نخست‌وزیر جدید انگلیس و نشست وی با وزرای خارجه شورای همکاری خلیج فارس پرداخت. این ارزیابی دیپلماسی عربی از جانسون به سال ۲۰۱۶ برمی‌گردد اما به مراحل حضور وی در پست‌های شهردار لندن و وزارت خارجه می‌پردازد.

عادل الجبیر، وزیر خارجه وقت عربستان نتایج منفی را از مواضع جانسون در نشستی که در مقر اقامت نماینده دائم انگلیس در نیویورک برگزار شد به محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان مخابره کرد. براساس ارزیابی‌های الجبیر جانسون مواضع کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در قبال ایران را نادیده می‌گیرد و در اینکه این پرونده مشکل اصلی در خاورمیانه باشد شک دارد و در عین حال به واسطه فیلم‌های ایرانی که می‌بیند از مردم ایران خوشش می‌آید.

براساس ارزیابی‌های عربستان و اردن، نخست‌وزیر جدید انگلیس با ماندن بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه در قدرت و مداخله روسیه در سوریه نیز مشکلی ندارد. براساس این ارزیابی‌ها، جانسون توجهی به نزاع اعراب و اسرائیل ندارد و تنها به گوش دادن اکتفا می‌کند.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۸-۰۵-۰۵ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.