وکیل نجفی: موکلم به قتل «شبه عمد» اقرار دارد / شاهدی بر عمدی بودن قتل وجود ندارد

۱۳۹۸-۰۴-۳۱ اسلایدر

وکیل نجفی: موکلم به قتل «شبه عمد» اقرار دارد / شاهدی بر عمدی بودن قتل وجود ندارد

وکیل محمدعلی نجفی شهردار پیشین تهران در سومین جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد همسر دوم وی، گفت: موکلم اقرار به قتل شبه عمدی دارد.

به گزارش خبرگزاری ها، سومین جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد همسر دوم شهردار پیشین تهران صبح امروز دوشنبه ۳۱ تیرماه به صورت علنی و به ریاست قاضی محمدی‌کشکولی در شعبه نهم دادگاه کیفری یک تهران برگزار شد.

در این جلسه حمید گودرزی یکی از وکلای محمدعلی نجفی با حضور در جایگاه با وارد کردن ایرادات ماهیتی به نواقص شکلی گفت: موکلم اقرار به قتل شبه عمدی دارد؛ در حالی که نماینده دادستان بر اساس ماده ۱۶۴ قانون آیین دادرسی کیفری معتقد به قتل عمد از سوی موکلم است.

وی تاکید کرد: همچنین شاهدی بر عمدی بودن قتل وجود ندارد و حرف های آقای آقازاده به عنوان راننده نیز نمی تواند دلیلی بر اثبات نظریه دادستان باشد.


قاضی: ایرادات کیفرخواست مرتفع می شود

قاضی محمدی کشکولی نیز در این جلسه گفت: اظهارنظرهایی که از سوی وکلا در خارج از دادگاه در قالب مصاحبه با رسانه ها انجام شده، از حیث هیات قضایی فاقد ارزش قضایی است و بار حقوقی دارند و اگر اظهارات درستی بیان نشود، برخلاف عدالت و دادرسی منصفانه است.

وی افزود: اظهارات وکلای طرفین و افرادی که در دادرسی مداخله دارند، باید در چاچوب حقوقی باشد تا برداشت نادرستی از آن نشود.

رئیس دادگاه ادامه داد: امروز ادامه دفاعیات آقای گودرزی وکیل مدافع نجفی را استماع می کنیم و اظهارات کارشناسان بررسی جرم را می شنویم.

وی تاکید کرد: دادگاه به ارزیابی ایرادات وکلای نجفی می پردازد و ایراداتی که موثر در تصمیم دادگاه است، مرتفع شده است و ابهاماتی وجود دارد که روشن خواهد شد و جلسه را در وقت مقرر به پایان می رسانیم.

قاضی محمدی کشکولی گفت: پیرو جلسه قبل، جلسه امروز با وکلای اولیای دم و مهیار صفری احدی از اولیای دم و نیز آقای محمدعلی نجفی و وکلای او اعم از حمید گودرزی و لاله عقبایی و با حضور نماینده دادستان و عوامل بررسی جرم و پزشکی قانونی و پزشکان روانپزشک و سایر مطلعین که در جلسه قبل بودند، تشکیل شده است.

در این جلسه محاکمه نجفی به ریاست قاضی کشکولی، نمایندگان رسانه ها، وکلای متهم و همچنین وکلای اولیای دم حضور دارند.

نجفی شهردار پیشین تهران در تاریخ هفتم خرداد ماه امسال میترا استاد همسر دوم خود را به ضرب دو گلوله در منزل خود واقع در منطقه سعادت آباد تهران به قتل رساند و عصر آن روز با حضور در پلیس آگاهی تهران به قتل اعتراف و دلیل آن را اختلافات خانوادگی عنوان کرد.

وی در دومین جلسه دادگاه رسیدگی کننده به پرونده قتل میترا استاد همسر دوم خود گفت: شلیک پنج گلوله از فاصله یک متری که چهار شلیک آن به سقف و دیوار خورده، نشان می دهد که به هیچ وجه قصد قبلی برای قتل نداشتم.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۸-۰۴-۳۱ اسلایدر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.