ادعای نویسنده «گاندو»: صد درصد پرونده جیسون رضاییان در «گاندو» عین واقعیت است

۱۳۹۸-۰۴-۲۲ فرهنگ

ادعای نویسنده «گاندو»: صد درصد پرونده جیسون رضاییان در «گاندو» عین واقعیت است

آرش قادری نویسنده سریال «گاندو» درباره حواشی پیش آمده درباره تخیلی بودن فیلمنامه این سریال بار دیگر به ارایه توضیحاتی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی سریال، آرش قادری نویسنده سریال «گاندو» درباره حواشی پیش آمده اخیر نسبت به قصه این سریال و واکنش های مختلف درباره آن گفت: انتشار خود خبر مبتنی بر صحبت های خود من بود و فکر می‌کنم تمام صحبت های من منتشر شده بود و مشکلی با متن آن مصاحبه نداشتم؛ ولی درباره تیتر خبر که انتخاب شده بود احساس من این است که بدون غرض ورزی و صرفاً به خاطر بازدید بیشتر این تیتر انتخاب شده چون اکثر رسانه ها برای بازدید بیشتر تیترهای حاشیه ای را انتخاب می‌کنند.

وی ادامه داد: اما به نظر من تیتر انتخابی بدون در نظر گرفتن فضای سریال و حساسیت های بالایی که برای این سریال وجود داشته صورت گرفته بود.

قادری با اشاره به نگاه مسئولان دولتی گفت: من یکبار در نشست خبری به حواشی پیش آمده پاسخ دادم ولی گویا مسئولان دولتی به صحبت های من در نشست خبری سریال «گاندو» توجهی نکرده اند و به همین دلیل دوباره توضیحات خود را مطرح می‌کنم که شاید اینبار حواشی پایان یابد. من قویاً تکذیب می‌کنم که سریال بر اساس تخیل بوده است.

وی اظهار کرد: تمام تحقیقاتی که موسسه اندیشه شهید آوینی درباره این پرونده صورت داده بود در اختیار من قرار گرفت و من باز هم درباره نکاتی که احساس می‌کردم مبهم است و برایم جای سوال بود هم تحقیق کردم و هم درخواست اطلاعات بیشتر داشتم و در اختیار من قرار دادند که بر اساس آن پرونده جیسون رضاییان را به صورت صد درصد تحلیل کردم و در فیلمنامه به صورت صد در صد واقعی روی کاغد پیاده کردم. تاکید می‌کنم که تمام پرونده جیسون رضاییان به صورت کاملاً واقعی در فیلمنامه منعکس شده و هیچ تخیلی در پرونده جیسون رضاییان و شخصیت مایکل هاشمیان در سریال وجود نداشته است.

نویسنده سریال «گاندو» بیان کرد: درباره تخیل باز انگار باید این نکته گفته شود که خرده پرونده هایی که تعدادی از آنها انتخاب شد مانند برخی اتفاقات ترکیه، برای باز شدن فضای داستان به پرونده اصلی وارد شد. برای حواشی مانند هر نویسنده دیگری از قوه داستان پردازی خود استفاده کردم. من تمام حواشی که در حال دامن زدن است را تکذیب می‌کنم چون صد درصد پرونده‌ای که جیسون رضاییان محور اصلی آن است با واقعیت به نگارش درآوردم ولی پرونده های خرد در کنار پرونده جیسون که حواشی سریال بود بر اساس تفکر و داستان پردازی ها صورت گرفت. تلاش برای اینکه بگویند عین ۱۰۰ درصد فیلم تخیلی است به نظرم کار بیهوده ای است چون عین مستندات پرونده وجود دارد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۸-۰۴-۲۲ فرهنگ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.