جان بولتون: فشار حداکثری بر ایران تا زمان کنار گذاشتن برنامه هسته ای، ادامه می‌یابد

۱۳۹۸-۰۴-۱۸ سیاست

جان بولتون: فشار حداکثری بر ایران تا زمان کنار گذاشتن برنامه هسته ای، ادامه می‌یابد

جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا در نشستی با طرح ادعاهایی علیه ایران گفت که ما فشار بر ایران را ادامه خواهیم داد تا زمانی که برنامه هسته‌ای خود را کنار گذاشته و به آن چه آن را فعالیت‌های مخرب ایران در خاورمیانه و هدایت و حمایت تروریسم در سراسر جهان می‌خواند، پایان ببخشد.

مشاور امنیت ملی آمریکا ضمن طرح ادعاهایی علیه ایران گفت که فشار حداکثری بر ایران ادامه خواهد یافت.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری نشنال، جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا در نشستی با طرح ادعاهایی علیه ایران گفت که ما فشار بر حکومت ایران را ادامه خواهیم داد تا زمانی که برنامه هسته‌ای خود را کنار گذاشته و به آن چه آن را فعالیت‌های مخرب ایران در خاورمیانه و هدایت و حمایت تروریسم در سراسر جهان می‌خواند، پایان ببخشد.

بولتون همچنین مدعی شد که کارزار فشار حداکثری دونالد ترامپ علیه ایران کارآمد بوده و به اقتصاد این کشور آسیب می‌زند.

این ادعاهای مشاور امنیت ملی آمریکا در حالی مطرح می‌شود که آمریکا در سال ۲۰۱۸ با خروج یک‌جانبه از توافق هسته‌ای، بازگرداندن تحریم‌ها و اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران، تنش را در اوضاع منطقه افزایش داده است. دولت آمریکا از ابتدای روی کار آمدن با تکیه بر ادعاهای خود که ایران در برنامه هسته‌ای خود اهداف نظامی را دنبال کرده و حامی تروریسم است، رویکردی قهری موسوم به «کارزار فشار حداکثری» را علیه ایران پیش گرفته است.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۸-۰۴-۱۸ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.