هواشناسی: هوای کشور، آخر هفته تا حدودی خنک‌تر می‌شود

۱۳۹۸-۰۴-۰۴ جامعه

هواشناسی: هوای کشور، آخر هفته تا حدودی خنک‌تر می‌شود

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: بعدازظهر پنج‌شنبه (۶ تیرماه) موج ضعیفی از غرب وارد کشور می‌شود که موجب خنک شدن دو تا سه درجه‌ای دمای هوا در نقاط مختلف کشور خواهد شد.

فریبا گودرزی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: تا روز چهارشنبه (۵ تیرماه) گرمای هوا در بیشتر مناطق ادامه دارد اما در روزهای پایانی هفته یعنی پنج‌شنبه و جمعه با عبور این موج هوا در بیشتر مناطق کشور تا حدودی خنک‌تر می‌شود.

وی اظهار داشت: امروز و فردا (۴ و ۵) تیرماه در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار با ماندگاری توده هوای گرم خواهیم داشت، بعدازظهر پنج‌شنبه و جمعه شمال آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، ارتفاعات البرز مرکزی برای استان‌های مازندران، گلستان، شرق تهران و سمنان بارش پراکنده گاهی همراه با وزش باد رعد و برق پیش‌بینی شده است.

گودرزی ادامه داد: امروز و فردا وزش باد شدید در شرق، جنوب شرق به ویژه منطقه زابل موجب گرد و خاک، کاهش دید و کیفیت هوا خواهد شد، در همین مدت زمانی از اوایل شب تا صبح روز بعد وزش باد و احتمال گرد و خاک در جنوب سمنان، شمال و شرق اصفهان، شمال یزد، قم و جنوب استان تهران پیش‌بینی شده است.

به گفته وی بعدازظهر امروز با افزایش سرعت وزش باد بر روی کشور عراق وقوع گرد و خاک در جنوب استان‌های خوزستان و بوشهر دور از انتظار نیست.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز آسمان تهران صاف گاهی همراه با وزش باد خواهد بود، کمینه دمای امروز پایتخت ۲۷ درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز تهران به ۴۰ درجه می‌رسد اما آخر این هفته کمی خنک‌تر می‌شود.

گودرزی گفت: شهرکرد با دمای ۱۳ درجه بالای صفر و اهواز ۴۹ درجه بالای صفر به ترتیب خنک ترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۸-۰۴-۰۴ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.