ریابکوف: اعمال تحریم‌های جدید ثابت می‌کند آمریکا قصد مذاکره با ایران را ندارد

۱۳۹۸-۰۴-۰۴ سیاست

ریابکوف: اعمال تحریم‌های جدید ثابت می‌کند آمریکا قصد مذاکره با ایران را ندارد

معاون وزیر خارجه روسیه تأکید کرد، با وجود ادعای واشنگتن درباره آمادگی برای مذاکره با تهران، تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران عدم علاقه‌مندی واقعی آنها به گفت‌وگو را ثابت کرده، چراکه تنها تجدیدنظر در سیاست کنونی می‌تواند امکان مذاکره را فراهم کند.

به گزارش تسنیم، “سرگئی ریابکوف” معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز، سه شنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری «تاس» اعلام کرد، تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران که از روز دوشنبه اعمال شده، گویای عدم علاقه مندی واشنگتن به گفت‌وگو با تهران است.

این دیپلمات بلندپایه تاکید کرد: «این اقدامات محدودکننده بی‌سابقه نشان می دهد که در پشت اظهارات مقامات آمریکایی درباره علاقه مندی آنها به گفت‌وگو با ایران چیزی وجود ندارد. واقعیت این است که آنها دائماً علائمی را می‌فرستند که واشنگتن برای گفت‌وگو با تهران آماده است، در حالیکه مذاکره با نشان دادن سلاح و پنهان کردن هدف اصلی ممکن نیست. آمریکا باید در خط مشی خود در جهت اعمال فشار حداکثر بر ایران تجدید نظر کند و تنها در این صورت ممکن است شانسی برای پیشبرد سازنده گفت‌وگوها به وجود آید.»

معاون وزیر خارجه روسیه همچنین تایید کرد که امکان برگزاری نشست سران روسیه آمریکا در حاشیه نشست سران گروه ۲۰ در اوساکای ژاپن وجود دارد. ریابکوف در پاسخ به سوالی در این باره گفت: «اکنون می‌توان گفت به احتمال زیاد چنین نشستی ممکن است برگزار شود.»

پیش از این مقامات کاخ سفید اعلام کردند که دونالد ترامپ قصد دارد در دیدار خود با ولادیمیر پوتین در حاشیه نشست سران گروه ۲۰ در ژاپن، درباره مسائل پیرامون ایران، اوضاع اوکراین، کنترل تسلیحات و بهبود روابط دوجانبه گفت‌وگو کند.

(نمایش کل : ۹ - نمایش امروز : ۱)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۸-۰۴-۰۴ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.