امیدواری ژاپن به میانجیگری میان ایران و آمریکا

۱۳۹۸-۰۲-۲۱ سیاست

امیدواری ژاپن به میانجیگری میان ایران و آمریکا

یک رسانه ژاپنی از امیدواری توکیو به میانجیگری میان ایران و آمریکا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ژاپن تایمز، با بالا گرفتن تنش میان ایران و ایالات متحده و اعزام ناو هواپیمابر آمریکا به منطقه، توکیو در جستجوی راهی برای برقراری گفتگو میان تهران و واشنگتن است.

این گزارش با نقل قولی از یک مقام وزارت خارجه ژاپن همراه شده است که می‌گوید: «هر دو طرف به دنبال گفتگو هستند. اگرچه محدودیت‌هایی این میان وجود دارد، اما در عین حال این امکان هست که ژاپن نقشی در این ماجرا بازی کند.

دولت ژاپن ابراز امیدواری کرده که بتواند با میانجیگری میان ایران و ایالات متحده توافق هسته‌ای تهران با قدرت‌های جهانی را حفظ کند.

«یاسوتوشی نیشیمورا،»معاون دبیر اول کابینه ژاپن به دنبال تصمیم ایران برای خروج محدود از برجام در یک کنفرانس خبری گفت: «مشاهده ما این است که ایران نمی‌خواهد از توافق هسته‌ای صرف نظر کند. ما قصد داریم که برای صلح و ثبات در منطقه کوشا باشیم و از روابط دوستانه سنتی خود با ایران استفاده کنیم.

رسانه ژاپن تایمز می‌نویسد که توکیو همواره از توافق هسته‌ای قدرت‌های جهانی با ایران که به نقض تحریم‌های آن منجر شد، حمایت کرده است.

این رسانه اضافه می‌کند که ژاپن از زمان خروج آمریکا از توافق هسته‌ای نیز همسو با کشورهای اروپایی بوده و تاکید داشته که اگر این تصمیم آمریکا بر توافق هسته‌ای تأثیر منفی بگذارد، بسیار تاسف‌آمیز خواهد بود.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۸-۰۲-۲۱ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.