گوشی جدیدی که صفحه نمایش آن برای دیگران غیر قابل مشاهده است/تصاویر

۱۳۹۵-۰۶-۰۶ دنیای فناوری

گوشی جدیدی که صفحه نمایش آن برای دیگران غیر قابل مشاهده است/تصاویر

یک مخترع اهل ترکیه گوشی جدیدی اختراع کرده که صفحه نمایش آن تنها با یک عینک مخصوص قابل مشاهده است.
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: ما در عصری زندگی می کنیم که بیشتر افراد اطراف ما دارای گوشی و تبلت هستند و اکثر اوقات همه ما در اماکن شلوغی مانند مترو و اتوبوس و غیره نگران این مسئله هستیم که پیام های ما از روی صفحه نمایش گوشی، توسط دیگران خوانده شود. حال یک مخترع ۴۰ ساله از کشور ترکیه گوشی جدیدی اختراع کرده که با مجهز بودن به یک صفحه نمایش خاص تنها با یک عینک مخصوص قابل مشاهده است و صفحه نمایش گوشی شما را از دید افراد فضول و کنجکاو پنهان می کند.

او در مورد اختراعش می گوید: گوشی یک وسیله شخصی است و فکر می کنم بسیار توهین آمیز خواهد بود که دیگران بخواهند به گوشی شما زل بزنند. این ایده زمانی به ذهن من رسید که مجبور بودم با وسایل حمل و نقل عمومی به مکان های شلوغ استانبول سفر کنم و وقتی متوجه می شدم که دیگران به گوشی من زل زده اند، ناراحت می شدم. او می گوید برای این اختراع خود چهار ماه وقت صرف کرده است.

این گوشی جدید دارای دو تراشه است که اولی صفحه نمایش را به صورت سفید برای دیگران نشان می دهد و دومین تراشه به کار رفته در عینک با وصل شدن به گوشی، این امکان را به  فردی که از عینک استفاده می کند فراهم می کند تا صفحه نمایش برای او قابل مشاهده باشد. جزئیات بیشتری  درباره نحوه  کار این گوشی و همچنین زمان عرضه آن به بازار منتشر نشده است.

5061628_162 5061629_256

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۶-۰۶ دنیای فناوری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.