والدین نابینا قبل از تولد نوزاد خود را لمس می‌کنند

۱۳۹۵-۰۶-۰۶ دنیای فناوری

والدین نابینا قبل از تولد نوزاد خود را لمس می‌کنند

یک شرکت لهستانی طراحی چهره سه بعدی نوزادان والدین نابینا را ممکن کرده تا این افراد هم بتوانند از لذت لمس و مشاهده چهره دلبندان خود بهره مند شوند.

مهر نوشت: فناوری مذکور در زمانی که نوزاد هنوز به دنیا نیامده و مادر نابینا در ماه های پایانی بارداری است، به وی امکان می دهد تا شرایط فیزیکی نوزاد خود را درک کند.

یکی از موسسان شرکت یاد شده در مورد انگیزه های خود برای این اقدام می گوید من خودم مادری بچه دار هستم و به خوبی احساساتم را در زمانی که منتظر تولد فرزندم بودم به خاطر می آورم. ما می دانستیم که قصد داریم چنین خدماتی به مادران نابینا ارائه دهیم و این کار هدیه ای برای افرادی است که قرار است به پدر و مادران آینده مبدل شوند.

برنامه Utero ۳D اختصاص یافته به این کار، با استفاده از امواج فراصوت در حین سونوگرافی به والدین نابینا کمک می کند تا با پرداخت تنها یک یورو صورت فرزندان خود را مشاهده کنند. والدین ساکن در مجارستان می توانند مدل فیزیکی طراحی شده با استفاده از چاپگر سه بعدی را هم دریافت کنند و والدین در دیگر کشورها هم می توانند فایل سه بعدی آماده چاپ را دریافت و شخصا برای این کار اقدام کنند.

داده های لازم برای این کار از طریق انجام سونوگرافی های استاندارد صورت می گیرد و لذا نیاز به انجام هیچ اسکن اضافی وجود ندارد. تا پیش از این اطلاعات یاد شده به صورت دوبعدی و در قالب عکس و ویدئو به مادران باردار تحویل داده می شد.

آماده سازی اولیه هر یک از این مدل های سه بعدی به دو تا سه ساعت زمان نیاز دارد و چاپ سه بعدی وضعیت و چهره فیزیکی هر نوزاد با استفاده از چاپگر سه بعدی هم به ۴ تا ۷ ساعت زمان نیاز دارد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۶-۰۶ دنیای فناوری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.