ماجرای اظهارات جنجالی رئیس شورای شهر شیراز + ویدئو

۱۳۹۸-۰۲-۱۶ چند رسانه‌ای

ماجرای اظهارات جنجالی رئیس شورای شهر شیراز + ویدئو

مهدی حاجتی در توضیح درگیری اخیر در شورای شهر شیراز بر سر سخنان نژادپرستانه رئیس شورا، می‌گوید: موضوع به نامگذاری خیابان‌های شیراز مربوط بود.

به گزارش رویداد ۲۴، در روزهای گذشته فیلمی از اختلاف و سید احمدرضا دستغیب رئیس شورای شهر شیراز در فضای مجازی منتشر شد. دستغیب در این فیلم درباره نامگذاری خیابان‌ها به طعنه می‌گوید: «خدا پدر جهاد سازندگی را بیامرزد که ۱۰ تا پل زد تا یک عده بیایند در شهر و ادعای شهرنشینی کنند» حاجتی در انتقاد به دستغیب پاسخ داده بود که این ادبیات نژادپرستانه و قومیتی است. این اختلاف به ترک جلسه توسط دستغیب انجامید که معتقد بود حاجتی به انتخاب مردم و شورای شهر توهین کرده است.

مهدی حاجتی جزئیاتی از ماجرای اختلاف در صحن شورای شهر شیراز را بیان کرده و گفته مدت‌ها بود که طرح نامگذاری یکی از خیابان‌های شیراز به نام «بهمن بیگی» بنیانگذار آموزش عشایری در شورای شهر شیراز مطرح بود و هر بار افرادی به نحوی مانع تحقق این خواسته می‌شدند و یکی از افرادی که اجازه تصویب این نامگذاری را نداده بود، رئیس شورای شهر شیراز بود. این در حالی است که خواسته بسیار بزرگی هم مطرح نشده بود.

عضو شورای شهر شیراز افزود: هفته قبل و در غیاب رئیس، نایب رئیس شورا رای‌گیری درباره این نامگذاری را در دستور قرار داد، اما روز ۱۲ اردیبهشت رئیس شورای شهر شیراز، با وجود اینکه این نامگذاری در ردیف ۵ صورتجلسه آمده بود، از ردیف ۴ به ردیف ۶ رفت و شورا را وارد یک مسئله طولانی کرد که از نظر کمیسیون حقوقی، طرح و بررسی آن غیر قانونی بود. وقتی هم به رئیس شورا اعتراض کردیم اعلام کرد که من رئیس هستم و تشخیص و صلاحیت این موضوع با من است.

او گفت: احساس کردم اراده‌ای پشت کار است که این طرح تصویب نشود، لذا همین این طرح را با ۹ امضا به صورت دوفوریتی مطرح کردیم؛ که رئیس شورا ایراد‌های دیگری به آن گرفتند و به نوع جمع‌آوری امضا اعتراض کرد. در این لحظات دو نفر از اعضای شورا صحن را ترک کرده بودند و به این ترتیب با خروج آقای دستغیب جلسه از نصاب خارج می‌شد که ناگهان ایشان جلسه را به حالت آبستراکسیون ترک کرد. در این زمان اعتراض و اعلام کردم که این فرد صلاحیت ریاست شورا را ندارد، زیرا به جای اینکه جلسه را در روال رسمی‌اش اداره کند، وارد بحث شخصی می‌شود و باید در اولین جلسه نسبت به تعیین ریاست جدید با یک طرح دو فوریتی اقدام شود.

بعد این صحبت‌ها به گوش دستغیب رسید و وی به صحن شورا بازگشت و شروع به گفتن مسائلی کرد که تکرار کردن آن‌ها فقط به اختلافات قومی دامن می‌زند و نیازی به تکرار آن‌ها وجود ندارد. من در پاسخ به آن اظهارات گفتم تقسیم مردم به این شکل و برتری دادن شهری به روستایی یا بالعکس، عملی نژادپرستانه و فاشیستی است. البته همانطور که در فیلم مشخص است، ایشان از ابتدا تا انتها میکروفن مرا قطع کرده‌اند، به همین دلیل است که صدای من درست شنیده نمی‌شود.

در ادامه ویدئویی از اظهارات جنجالی رئیس شورای شهر شیراز را ببنید:

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۸-۰۲-۱۶ چند رسانه‌ای

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.