آقای دادستان! بگویید که دروغ است

۱۳۹۷-۰۷-۲۵ سیاست

محمدرضا مهاجر

امروز آقای دادستان کل کشور فرمودند:

“حضور زنان در ورزشگاه آزادی یک آسیب است و هیچ توجیه شرعی ندارد، چرا مخالفیم چون گناه صورت می‌گیرد، تماشای بازی ایراد ندارد اما گناهی که صورت می‌گیرد جای اشکال است.
از حضور دیروز زنان در ورزشگاه گلایه داریم، نظام ما اسلامی است، ما مسلمان هستیم، وقتی خانمی به ورزشگاه می‌رود و با مردانی که با لباس ورزشی و نیمه‌لخت مواجه می‌شود و آن‌ها را می‌بیند گناه می‌کند، برخی دنبال این هستند که حریم‌ها را بشکنند.”

همین ابتدا می‌گویم که علی‌‌رغم اعلام این خبر توسط رسانه‌های رسمی، امیدوارم که آقای دادستان این فرمایش را نکرده باشند.
چون اگر چنین فرموده‌ای صادره از ایشان باشد، چند احتمال وجود دارد:
احتمال اول این است که جای دیگری را به حاج آقا به عنوان ورزش‌گاه قالب‌ کرده باشند. جایی که آدم‌های نیمه‌لخت در آن هستند. من در فوتبال آدم لخت یا نیمه لخت ندیده ام. شما دیده‌اید؟
احتمال دیگر این است که حاج آقا اتفاقا هم ورزش‌گاه را خوب شناخته و هم فوتبال خوب دیده است اما به شریعت دیگری جز این که ما می‌شناسیم پای‌بند است و چون منجی‌ای عادل و عالم آمده است تا داد متشرعان را از مراجع بستاند.
چون فقه و شرعی که ما ملزم به تبعیت
از آن هستیم می‌گوید:
“اگر بدون قصد لذت و ترس افتادن به حرام باشد و باعث مفسده هم نشود، اشکال ندارد.”
احتمال بعدی این است که آقای منتظری اتفاقا هم فوتبال را می‌شناسد و هم می‌داند ورزش‌گاه کجاست و هم بر همین دینی است که ما عوام‌الناس بر آنیم اما خب زنانی را هم می‌شناسد که با دیدن تقریبا ۱۵ سانتی متر از پای یک مرد العیاذ بالله به گناه می‌افتند و موجب ریبه می‌شود.
باز هم امیدوارم که سرور ارج‌مند، حضرت آیت‌الله منتظری همین صبح فردا بگویند که نقل قول مذکور، از ایشان نبوده و یا رسانه‌ها فرمایشات ایشان را بد فهم کرده‌اند.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۷-۲۵ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.