مازندران در بهار سفیدپوش شد!

۱۳۹۸-۰۲-۰۴ حوادث

مازندران در بهار سفیدپوش شد!

بارش برف بهاری در نخستین روزهای اردیبهشت‌ماه مازندران را سفیدپوش کرد.

به گزارش تسنیم، در حالی که بسیاری از شهرهای کشور اردیبهشت بهاری را تجربه می‌کنند و در بسیاری از شهرهای کشور نیروهای امدادی در حال کمک‌رسانی به سیل‌زدگان هستند برخی شهرهای مازندران با برف بهاری سفیدپوش شد.

یکی از روستای توریستی مازندران با نام زروم با برف بهاری، حال هوای زیبای دیگری گرفت و در دیگر نقاط استان نیز بارش برف در روستاهای هزارجریب بهشهر نکا و گلوگاه را سفیدپوش کرد.

بسیاری از کانال‌های تلگرامی خبری محلی از ساعات اولیه شامگاه سه‌شنبه سوم اردیبهشت، خبر از بارش برف در روستاهای خود می‌دهند و این در حالی است که جاده آقمشهد بخش کلیجانرستاق ساری به دلیل رانش مسدود و برای ساعاتی غیرقابل تردد بود.

هواشناسی مازندران نیز در اطلاعیه‌ای از بارش باران، رعد و برق، وزش باد (گاهی نسبتأ شدید حداکثر تا ۶۰ کیلومتر بر ساعت)، کاهش دما و بارش برف در ارتفاعات و در مناطق با ارتفاع ۱۵۰۰ متر و به بالا بارش برف به‌همراه نشست روی زمین (برف روی زمین می‌نشیند) خبر داده بود.

البته در این اطلاعیه آمده که در ارتفاع زیر ۱۵۰۰ متر تا ارتفاع ۱۲۰۰ متر، بارش برف در حد مشاهده و یا مخلوط باران و برف (برف روی زمین نمی‌نشیند) و در مناطق با ارتفاع زیر ۱۲۰۰ متر بارش برف انتظار نداریم و بارش به‌صورت باران خواهد بود.

روابط عمومی شرکت گاز مازندران از قطع موقت گاز سی ان جی و صنایع بزرگ در این استان خبر داده بود و علت آن را افت فشار گاز در استان گیلان اعلام کرده بود.

در سیمرغ نیز به دلیل بارش شدید باران آب رودخانه‌ها تا حدودی بالا آمده بود و بسیاری از مسئولان محلی در حال کنترل وضعیت پیش آمده بودند.

در بابلسر نیز مسئولان محلی با تشکیل ستاد مدیریت بحران به ریاست اسماعیل حسن‌زاده در بخشداری بهنمیر در حال رصد و کنترل لحظه به لحظه وضعیت جوی بودند و تمام تلاش خود را برای کنترل وضعیت موجود به‌کار گرفتند.

(نمایش کل : ۱۱ - نمایش امروز : ۱)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۸-۰۲-۰۴ حوادث

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.