روزانه ۶۰ میلیون مترمکعب آب وارد دریاچه ارومیه می‌شود

۱۳۹۸-۰۲-۰۴ اقتصاد

روزانه ۶۰ میلیون مترمکعب آب وارد دریاچه ارومیه می‌شود

مدیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: روزانه به طور متوسط ۶۰ میلیون متر مکعب آب وارد دریاچه ارومیه شده و سبب افزایش آن می‌شود.

فرهاد سرخوش در گفت‌‌وگو با تسنیم در ارومیه با اشاره به افزایش مستمر آب دریاچه ارومیه از ابتدای سال تا کنون اظهار داشت: با توجه به بارش‌هایی که صورت گرفته هر روز ۲ سانتیمتر تراز آب این دریاچه افزایش می‌یابد که این عامل نقش مهمی در احیای آن دارد.

وی افزود: آب تمامی بارش‌هایی که در سطح استان و حوضه آب ریز دریاچه ارومیه صورت می‌گیرد، وارد دریاچه ارومیه نمی‌شود و فقط قسمتی از این آب‌ها وارد آن می‌شوند.

سرخوش گفت: روزانه به طور متوسط ۵۰ الی ۶۰ میلیون مترمکعب آب وارد دریاچه ارومیه می‌شود.

مدیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: رهاسازی آب سدها به دریاچه این شهر به طور مداوم ادامه دارد و آب ۴ سد که از اول‌فروردین دریچه آن‌ها باز شده است تا پایان اردیبشهت ۹۸ همچنان دریاچه ارومیه را سیراب می‌کنند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر تراز دریاچه ارومیه هزار و ۲۷۱ سانتی متر است که نسبت به سال گذشته با افزایش ۷۵ سانتی متری همراه بوده و وسعت آن نیز ۲ هزار و ۷۶۵ کیلومتر است که نسب به مشابه سال قبل ۶۷۵ کیلومتر افزایش یافته است.

(نمایش کل : ۱۲ - نمایش امروز : ۱)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۸-۰۲-۰۴ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.