وزارت کار: احتمال مهاجرت سیل زدگان بیکار گلستان

۱۳۹۸-۰۱-۲۸ اقتصاد

وزارت کار: احتمال مهاجرت سیل زدگان بیکار گلستان

مدیرکل توسعه اشتغال و سیاستگذاری بازار کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: احتمال مهاجرت ساکنان شهرهای آق قلا و گمیشان که پس از وقوع سیل و از بین رفتن کارگاه ها و واحدهای تولیدی کوچک بیکار شدند، زیاد است.

به گزارش ایرنا، علاءالدین ازوجی در جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گلستان اظهار داشت: شهرهای آسیب دیده از سیل این استان دارای نرخ بیکاری بالا هستند که باید علاوه بر اقدامات ضربتی، برنامه های دراز مدت و دائمی برای ایجاد شغل در این مناطق در دستور کار قرار بگیرد.

وی بر لزوم بهرمندی بیشتر از ظرفیت سمن ها در حل مشکلات مردم سیل زده تاکید کرد و گفت: برخی دغدغه ها مانند مهاجرت با دستور العمل و بخشنامه قابل حل نیست و مهمترین ابزار برای افزایش ضریب ماندگاری شهروندان در این مناطق، استفاده از توان سازمان های مردمی و بومی برای ظرفیت سازی و ایجاد مشاغل با حداقل امکانات و بودجه است.

وی به دریافت بیمه بیکاری افرادی که در مناطق سیل زده شغل خود را از دست دادند اشاره کرد و گفت: حدود ۲ هزار و ۴۰۰ شهروند آسیب دیده از سیل استان گلستان مشمول دریافت بیمه بیکاری هستند.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۸-۰۱-۲۸ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.