تویوتا به کُره ماه می‌رود! + تصاویر

۱۳۹۸-۰۱-۲۸ دنیای فناوری

تویوتا به کُره ماه می‌رود! + تصاویر

شرکت تویوتا پس از همکاری با آژانس پژوهش‌های هوافضای ژاپن از اولین طراحی مفهومی ماه‌نورد خود رونمایی کرد.

مشرق: چندی پیش ” آژانس پژوهش‌های هوافضای ژاپن” همکاری خود را با شرکت تویوتا برای ساخت جدیدترین ماه‌نورددنیا اعلام کرد. اکنون تویوتا از طرح مفهومی این ماه‌نورد رونمایی کرده است.

اطلاعاتی درباره این ماه‌نورد و وظیفه‌اش در سایت رسمی آژانس پژوهش‌های هوافضای ژاپن منتشر شده است. بر اساس این اطلاعات مأموریتی که با این ماه‌نورد انجام خواهد شد به بررسی مستقیم درون ماه می‌پردازد. نام این مأموریت به احتمال زیاد“LUNAR-A” گذاشته می‌شود.

این آژانس فضایی هدف این مأموریت را دو چیز اعلام کرده است. هدف اول به دست آوردن اطلاعات جدید هسته ماه است. زیرا هسته ماه دارای آهن بسیار است. دومین هدف این مأموریت اندازه‌گیری شار حرارت گدازه‌ها است. این کار با استفاده از اندازه‌گیرهای جریان گرما صورت می‌گیرد. این اطلاعات به دانشمندان در اندازه‌گیری فراوانی عناصر رادیواکتیو گرمازا در داخل ماه کمک بسیاری می‌کند.

همکاری جذاب تویوتا و این آژانس فضایی ژاپنی منجر به تولید ماه‌نوردی شده است که می‌تواند فضانوردان را بدون لباس مخصوص به ماه برساند. همچنین باید گفت که این ماه‌نورد می‌تواند ۱۰ کیلومتر از سطح ماه را کاوش کرده و اطلاعات آن را به آژانس فضایی منتقل کند. احتمالاً این ماه‌نورد در سال ۲۰۲۹ سوار بر موشک “ژاپن-V” به فضا فرستاده می‌شود. مدت زمان رسیدن این ماه‌نورد به سطح ماه شش ماه خواهد بود.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۸-۰۱-۲۸ دنیای فناوری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.