موج دوم حمله تروریستی به مسلمانان در لندن و زیرآبیِ« بی بی سی»

۱۳۹۷-۱۲-۲۷ سیاست

موج دوم حمله تروریستی به مسلمانان در لندن و زیرآبیِ« بی بی سی»

رسانه‌های بریتانیایی ویدئویی منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد گروهی در شرق لندن در نزدیکی یک مسجد با چکش به حاضران حمله می‌کنند.

یک روز پس از حمله تروریستی در نیوزلند که منجر به کشته شدن ۵۰ نمازگزار و همچنین مجروح شدن ۵۰ تن دیگر شد، حمله ای دیگر در لندن رخ داد که طی آن عده ای با حمله به یک جوان ۱۹ ساله مسلمان سعی کردند او را بکشند.

بی بی سی فارسی با نادیده گرفتن تعمدی گزارش پلیس انگلیس که از این اقدام از عنوان تروریستی نام برده، در ایستگاه خبر خود نوشت: رسانه‌های بریتانیایی ویدئویی منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد گروهی در شرق لندن در نزدیکی یک مسجد با چکش به حاضران حمله می‌کنند.

بی بی سی طبق روال مرسوم خود نه تنها اشاره ای به تروریستی بودن این حمله نکرد بالعکس کوشید از زبان افراد مهاجم تروریست بودن مسلمانان را القا کند: مهاجمان رو به مسلمانان فریاد می‌زنند: “تروریست”!

نهایتا این رسانه این رفتار را منتسب به گروه‌های راست افراطی و نژادپرست در بریتانیا کرد.

یکی از پرسش هایی که همواره برای مخاطبان بی بی سی مطرح است نحوه مواجهه این رسانه با اخبار تروریستی است. تا این لحظه بی بی سی حاضر نشده این اقدام و حمله به مسلمانان در نیوزلند را تروریستی بخواند.

مرور سوابق رفتاری بی بی سی فارسی در چنین مواردی نشان می دهد این رسانه حملاتی به مراتب ضعیف تر را که عامل آن یک مسلمان بوده تروریستی می خوانده است.

یورونیوز اما برخلاف بی بی سی با استناد به گزارش پلیس بریتانیا نوشت: پلیس به «نشانه‌هایی از عملیات تروریستی» برخورده و قصد دارد در این زمینه تحقیق کند.

پلیس ضد تروریست بریتانیا اعلام کرد یک مرد ۵۰ ساله مظنون به عضویت در گروه‌های راست افراطی را در جنوب شرق این کشور دستگیر کرده است.

این مرد متهم است حوالی ساعت ۱۰ و نیم شنبه شب به وقت محلی در شهر استنوِل واقع در غرب لندن با چاقو به یک جوان ۱۹ ساله حمله کرده و قصد کشتن او را داشته است.

شاهدان به پلیس گفته‌اند وی در حالی که با چاقو و چوب بیس‌بال در دست به قصد کشتن مرد جوان به او نزدیک می‌شده، شعارهای تند نژادپرستانه سر داده است.

منبع: جام

(نمایش کل : ۲۳ - نمایش امروز : ۱)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۱۲-۲۷ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.