آیا اخذ ویزای کانادا بدون شینگن ممکن است؟

۱۳۹۷-۱۲-۱۸ سرگرمی

کشور کانادا یکی از کشورهایی است که به‎دلیل شرایط خوبی که برای مهاجران دارد؛ موردتوجه بسیاری از مردم جهان برای اقامت قرار گرفته است. اما در سال‎های اخیر به‎دلیل شرایط سیاسی و اقتصادی جهان، این کشور نیز قوانین مهاجرتی خود را سخت‎تر کرده و از میان متقاضیان اخذ ویزای کانادا تنها عده کمی موفق به گرفتن این ویزا می‎شوند. اکنون متقاضیانی که قصد اخذ ویزای کانادا را دارند باید به‎دنبال راه‎کارهایی باشند تا سفارت کانادا با اخذ ویزای آنها موافقت کند. مشاوران اخذ ویزای کانادا برای حل این معضل راه‎حل‎های فراوانی ارائه می‎دهند که مهم‎ترین آنها را می‎توان داشتن تمکن مالی قوی، داشتن ویزای شینگن، داشتن دعوتنامه توریستی و داشتن پذیرش دانشگاه دانست. اگر چه داشتن همه این ویژگی‎ها الزامی نیست اما وجود آنها به اخذ ویزای تضمینی کانادا کمک می‎کند. مثلا در پاسخ به این سوال رایج که آیا اخذ ویزای کانادا بدون شینگن ممکن است؟ باید گفت بله ممکن است اما کسانی که قبل از سفر به کانادا این ویزا یا یک ویزای معتبر دیگر مانند ویزای ژاپن را داشته باشند از شانس بیشتری برخوردار هستند. در ادامه به بررسی برخی از این راه‎کارها می‎پردازیم.

تمکن مالی قوی

وقتی شما مدارک خود را به سفارت کانادا می‎دهید تا افسر سفارت طبق این مدارک تصمیم بگیرد که آیا شما می‎توانید وارد خاک کانادا شوید یا نه؛ یکی از مهم‎ترین چیزهایی که افسر به آن توجه می‎کند؛ این است که آیا شما می‎توانید مدتی که در خاک کانادا هستید هزینه اقامت خود و همراهان احتمالی‎تان را تامین کنید؟ به این منظور وجود یک گردش مالی پر و پیمان، وجود سند ملکی و دیگر مدارکی که این تایید کننده تمکن مالی شما باشد؛ در میان مدارک می‎تواند نظر افسر سفارت را درمورد شما مثبت کند.

ویزای شینگن

شاید برای کسانی که قبل از اقدام برای اخذ ویزای کانادا، ویزای دیگری دریافت نکرده‎اند؛ شرایط گرفتن ویزای کانادا کمی سخت باشد. دریافت ویزای شینگن به‎طور کلی شرایط راحت‌‎تری از اخذ ویزای کانادا دارد بنابراین اگر بتوانید قبل از اقدام برای ویزای کانادا ویزای شینگن یا یک ویزای معتبر دیگر مانند ویزای ژاپن بگیرید؛ سفارت کانادا این را یک نکته مثبت به‎حساب می‎آورد. در پاسخ به این سوال که آیا اخذ ویزای کانادا بدون شینگن ممکن است باید گفت؛ بله ممکن است اما داشتن این ویزا کمک می‎کند تا با اطمینان و تضمین بیشتری فرایند اخذ ویزای کانادا را آغاز کنید. در واقع هر چه سفر بیشتری رفته باشید اعتبار شما برای سفارت کانادا بیشتر خواهد شد.

داشتن دعوتنامه توریستی

وجود یک دعوتنامه توریستی در مدارک شما می‎تواند کمک شایانی به اخذ ویزایتان کند. اگر دوست و آشنایی مقیم کانادا داریم از او بخواهید برایتان یک دعوتنامه توریستی بفرست اما درصورتی که دعوتنامه ندارید نیز نگران نباشید. آژانس‎های مسافرتی زیادی هستند که می‎توانند با دریافت هزینه یک دعوتنامه توریستی به مدارک شما اضافه کنند.

اخذ ویزا کانادا از طریق تحصیل

شاید اخذ ویزای تحصیلی کانادا، با وجود تمام دردسرهایی که دارد از سایر ویزاها راحت‎تر باشد. نکته مهم برای کسانی که می‎خواهند اقامت دائم کانادا را بگیرند؛ این است که داشتن ویزای تحصیلی راحت‎ترین راه برای گرفتن اقامت دائم است. برای اخذ این ویزا همراه با ترجمه مدارک شناسایی لازم است؛ ترجمه مدارک تحصیلی و همچنین نامه پذیرش دانشگاه را نیز به سفارت ارائه کنید.

چند نکته مهم برای اخذ ویزای تضمینی کانادا

جدا از راه‎کارهایی که در بالا به آنها اشاره شد؛ برای اینکه با اطمینان‎خاطر فرایند اخذ ویزای کانادا را شروع کنید؛ رعایت چند نکته ضروری است.

  • اجباری وجود ندارد که ترجمه مدارک برای سفارت کانادا به تایید دادگستری و امور خارجه برسد اما برای اطمینان بیشتر بهتر است این کار را انجام دهید.
  • در مدارکی که به سفارت ارائه می‎دهید از ارائه هرگونه مدرک جعلی به شدت بپرهیزید. این کار نه تنها کمکی به ویزا شدن شما نمی‎کند بلکه ممکن است باعث ریجکت شدنتان نیز بشود.
  • سو پیشینه ممکن است نظر افسر سفارت را نسبت به شما منفی کند.
  • نکته آخر اینکه در صورت ریجکتی، با دقت نامه‎ای که از سوی سفارت به ایمیتان ارسال شده و دلایل ریجکت شدن ویزایتان در آن مشخص شده است را بخوانید و در اسرع وقت پس از رفع نواقص دوباره برای اخذ ویزا اقدام کنید.
(نمایش کل : ۲۱ - نمایش امروز : ۱)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۱۲-۱۸ سرگرمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.