دلایل ریجکت شدن ویزای انگلیس

۱۳۹۷-۱۲-۱۴ سرگرمی

ویزای انگلیس از جمله معتبرترین و مشهورترین ویزاهای جهان است و ایرانیان زیادی هرساله متقاضی اخذ ویزای این کشور هستند. انگلیس نیز مانند هر کشور دیگری برای کسانی که می‎خواهند وارد خاکش شوند قوانین مخصوصی دارد و ویزاهای مختلفی صادر می‎کند. یکی از سوالاتی که ذهن متقاضیان سفر به این کشور را درگیر کرده است، دلایل ریجکت شدن ویزای انگلیس است که در این مطلب قصد داریم به‌طور تخصصی آن را بررسی نماییم.

همان‌طور که در بالا به آن اشاره شد، ویزای انگلیس دارای انواع مختلفی اعم از ویزای توریستی، تحصیلی، ویزای کار، ویزای ازدواج، ویزای خانواده و ویزای سرمایه گذاری می‌باشد. برای توضیح دلایل ریجکت شدن ویزای انگلیس در ابتدا می‌بایست بدانیم که کدام نوع از ویزای انگلیس ریجکت شده است. این بدان معناست که هریک از انواع ویزاهای انگلیس شرایط و مدارک خاص خود را دارد. به عنوان نمونه اگر درخواست ویزای توریستی شما ریجکت شده باشد سفر ناکافی یا تمکن مالی مناسب می‌تواند از جمله دلایل اصلی آن باشد و یا دلیل عمده ریجکت شدن ویزای تحصیلی عدم ارائه مدارک لازم برای تامین هزینه‌های تحصیل در این کشور است. این قانون درباره‌ی ریجکت شدن ویزای کار انگلیس و یا ویزای خانوادگی و شرایطی که هرکدام از آن‌ها دارند نیز صدق می کند.

از این جهت می‌توان گفت مدارکی که متقاضیان به سفارت ارائه می‌دهند، سرنوشت رد یا تایید شدن ویزای شما را مشخص می‌کند. شما می‌توانید در تمامی مراحل اخذ ویزا و وقت فوری سفارت انگلیس با کارشناسان سالیان سفر در ارتباط باشید و مشاوره رایگان دریافت نمایید. در ادامه مواردی را معرفی می‌کنیم که احتمال رد شدن ویزای انگلیس را به حداقل می‌رساند:

  • داشتن حداقل دو ویزای معتبر
  • ارائه تمکن مالی مناسب
  • داشتن سند ملکی شخصی و مدارک شغلی با اعتبار بالا
  • رزرو بلیط و یا واچر هتل
  • ارائه دعوت‌نامه‌ی معتبر

نحوه اعتراض به ریجکت شدن ویزای انگلیس

اولین کاری که در واکنش به ریجکت ویزا باید انجام دهید این است که دلیل دقیق ریجکت ویزا را بدانید. دلایل ریجکت ویزا در نامه‎ای که از طریق سفارت به شخص متقاضی داده می‎شود کاملا ذکر شده است.

در ویزاهای توریستی نظر افسر در واقع تصمیم نهایی است و امکانی برای اعتراض وجود ندارد و فقط باید برای رفع ریجکت و اقدام جدید با مدارک جدید اقدام کرد. اما در دیگر انواع ویزای انگلیس حق اعتراض وجود دارد اما باید این امکان در نامه سفارت ذکر شده باشد. تنها راه اعتراض به رد ویزای انگلیس نامه‎نگاری است و شما تنها می‎توانید نامه اعتراض به ریجکت را  تهیه کنید و امکان اعتراض آنلاین وجود ندارد. البته باید توجه  داشت اینکه اعتراض شما مورد قبول قرار می‎گیرد یا نه بسته به کشوری دارد که شما از آن برای اخذ ویزای انگلیس اقدام می‎کنید.

مدت زمان رسیدگی به اعتراض شما گاهی ۲ تا ۳ هفته و گاهی حتی تا چند ماه هم به‎طول می‎انجامد. مدت زمانی هم که شما وقت دارید تا به ریجکت ویزای خود اعتراض کنید در نامه ریجکت مشخص شده است.

(نمایش کل : ۲۷ - نمایش امروز : ۱)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۱۲-۱۴ سرگرمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.