سردار سلامی: ترامپ جامعه غرب را به افول می‌برد

۱۳۹۷-۱۲-۰۶ سیاست

سردار سلامی: ترامپ جامعه غرب را به افول می‌برد

جانشین فرمانده کل سپاه گفت:‌ امروز افرادی مانند ترامپ راهبری تمدن غرب را در دست گرفته اند و این افراد جامعه غرب را رو به افول می‌برند.

به گزارش تسنیم سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه صبح امروز در سومین جشنواره امام علی سپاه گفت: ما درطلیعه پیمودن گام دوم انقلاب بزرگمان هستیم. گام اول را با تمام سختی‌ها و چالش‌ها در فضای نبردهای نابرابر با عزت و‌ سربلندی به فرجام رساندیم و زمینه‌های شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی را فراهم کردیم.

بیشتر بخوانید
‌سردار سلامی: اگر گزینه دشمن جنگ باشد سرتاسر تهاجم می‌شویم

وی افزود: امروز رهبر عزیزمان با آن بیانیه آسمانی که عمیق ترین مفاهیم الهام بخش امت اسلام را در خود متجلی ساخت ما را برای پیمودن راه های باقی مانده امیدوار کرد.

سردار سلامی ادامه داد: همه ما می‌دانیم برای دست یابی به یک‌ تمدن بزرگ که شعائر و مفاهیم بزرگ شکل دهنده آن هستند، بدون تبدیل شدن به یک حقایق و زمین ممکن نیست.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی ایران الگوی عملی و واقعی تمدن اسلامی است. جدال چهل ساله ما با دشمنان بر سرهمین موضوع است که اگر این مدل موفق شود، مرزهای جغرافیایی را پشت سر می‌گذارد.

وی اظهار داشت: در این میان همه آنچه در طول این چهل سال گذشته در نقشه های دشمن از تهاجم نظامی تا تحریم و فشار اقتصادی و عملیات روانی و مداخلات امنیتی تجربه کرده‌اید داستان شکست در به شکست کشاندن انقلاب اسلامی است و اثبات شده شکست‌دادن انقلاب اسلامی خارج از دایره تسلط قدرت‌های بزرگ است. اما به فضل الهی این نظریه امروز نه تنها در فضای ذهن بلکه در عالم واقعیت در منظر قضاوت جهانی باطل شده است.

سردار سلامی تصریح کرد: وقتی از گام اول صحبت می‌کنیم یعنی تمام این چهل سال تنها یک گام بوده است و ما برای پیمودن مسیر به سمت قله آماده‌ایم. ما در چالش‌ها متوقف نمی‌شویم و جهان برای ما گذرگاهی است برای رسیدن به قله های بزرگ و ترازهای بالایی از عزت ‌ استقلال و دانش.

جانشین فرمانده سپاه عنوان کرد: تمام حرکات ما در گام اول حرکت، در جهان ناشناخته‌ها بود. بنابراین مسیری که طی شد شبیه به یک معجزه بود. همه می دانیم هرگز دشمن راه‌های غلبه بر خودش را به ما نمی‌آموزد پس ما نیازمند علم تولید شده توسط خود هستیم و نمی‌توانیم برداشتی کپی شده از ذهنیت و اندیشه دشمن باشیم. این قاعده عمومی حرکت ما است. ما همه این مسیر را با تولید دانش بر مبنای ارزش‌های خودمان گذرانده‌ایم. البته این بدان معنا نیست که از تجربیات علوم تجربی جهان استفاده نکنیم. علمی که اختصاصاً به ما تعلق دارد علم راهبردی دانش های تجربی است.

وی با بیان غربی‌ها با دستیابی به پیشرفته ترین علوم در مدیریت خود دچار مشکل هستند، تاکید کرد: علوم تجربی به تنهایی نمی‌تواند کافی باشد اما پیشرفت شگفت انگیز دانش تجربی وقتی در دست انسان‌های فاقد اخلاق قرار گرفت از آن بمب های اتمی بدست آمد. یعنی، علم اگر بدون راهبری الهی در دست جاهلان بیافتد، نتیجه‌اش انهدام سیاره زمین می شود.

وی با بیان اینکه غرب، امروز در بحران‌های مختلف سیاسی و اخلاقی و اجتماعی بسر می‌برد، تصریح کرد: این بدان علت است که تجربیات آنها در خدمت از بین بردن امنیت و آسایش سایرین است زیرا علم آنها راهبری الهی نمی‌شود و در خدمت جاهلانی است که برای قدرت از آن استفاده می کنند.
وی
سردار سلامی گفت: امروز آمریکایی‌ها می‌گویند از نرخ تنزیل قدرت سیاسی برخوردار شده ایم و علت آن را فقدان یک رهبر روحانی و الهی می‌دانند. امروز افرادی مانند ترامپ راهبری تمدن غرب را در دست گرفته اند و این افراد جامعه غرب را رو به افول می‌برند زیرا وقتی یک فلسفه سیاسی صحیح وجود نداشته باشد جامعه به سمت زوال خواهد رفت.

وی افزود: این فلسفه سیاسی ما است که به ما قدرت نفوذ داده است. نفوذ ما مادی و‌ سیاسی نیست بلکه نفوذ یک فلسفه عمیق الهی است و برای همین بدون آنکه هزینه ای صورت بگیرد توفیقات بزرگ به‌دست می‌آید. این فلسفه، دانشی را تولید می‌کند که دشمن نمی‌تواند بر آن غلبه کند.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه علم ما علمی است که با تفکر و اندیشه بدست آورده ایم، گفت: بزرگترین دستاورد انقلاب، آزادی اندیشه بود. قبل از انقلاب تراز اندیشه ما را دشمنان امروز ما تعیین می‌کردند. این بیانه گام دوم، برزگترین دستاورد انقلاب اسلامی است. همین که ما رهبری داریم که مستقل از تصمیم دیگران، بزرگترین فرازهای الهی را به ما می آموزد بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی است.

وی اذعان کرد: فلسفه ما به ما می آموزد که هیچ بن بستی وجود ندارد. فلسفه ما فقط به شناختن قدرت خداوند است و وقتی این چنین است ما به فلسفه قدرت‌ها اعتنا نمی کنیم و‌ همین عامل است که موجب پیروزی می‌شود.

وی گفت: امروز در برخی علوم حتی در حال پیش افتادن از آمریکا هستیم. این قدرتی که امر‌وز در حمایت از انقلاب ما شکل گرفته است، قدرت نفوذ باورها و ارزش‌های ماست نه قدرت پول و ارعاب. امروز این ارزش‌های ماست که دامنه پیشرفت‌های علمی را معین می‌کند و به ما اجازه نمی‌دهد در هر حوزه‌ای تولید قدرت کنیم.

سردار سلامی با بیان اینکه وسعت هر کشوری به وسعت و قلب و ذهن مردمان آن کشور است، گفت: ما برای پیشرفت و قوی شدن باید بدانیم همواره باید در مسیر کمال و پیشرفت باشیم. ما آموخته‌ایم که بر پایه ارزش‌های ثابت و روش‌های متغییر حرکت کنیم. مقاوت به معنی پیشرفت در حرکت و شکستن اراده دشمن و تحمیل اراده به او است. ما باید مدام خاکریزهای علمی را جلو‌ ببریم. ما هیچ‌ چیزی برای پیشرفت و الگو شدن کم‌ نداریم، فقط نباید به دشمن تکیه کنیم. اگر ما تکیه‌گاه علمی و معرفتی خود را به دشمن بدهیم، ضرر خواهیم کرد.

وی در پایان اظهار داشت: استقلال در اندیشه مبنای انقلاب ما بوده است. علم، ابزار قدرتمند شدن است و باید همواره علم را بدست بیاوریم. ما امروز باید توسعه دهنده مرزهای دانش باشیم تا قدرتمند شویم. ما به دنبال بازیابی مجد و عظمت تمدن اسلامی هستیم. ما می خواهیم این بیرق با قدرتی بیش از گذشته در اهتزاز باشد و این قدرت جهانی باشد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۱۲-۰۶ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.