واعظی: چیزی درباره فیلتر تلگرام نگفتم

۱۳۹۵-۰۶-۰۳ جامعه

واعظی: چیزی درباره فیلتر تلگرام نگفتم

وزیر ارتباطات در صفحه اینستاگرامش نوشت: در شهر قم صحبتی از فیلتر تلگرام نکردم؛ متأسفانه اخبار نادرستی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

به گزارش تسنیم، روابط عمومی وزارت ارتباطات در پی برخی سوء برداشت‌ها از سخنان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سفر به استان قم، اعلام کرد که لازم است تا به منظور رفع شبهات کاربران و رسانه‌های جمعی سخنان وی در قالب اطلاعیه‌ای منتشر شود تا برداشت‌های سوء به روند توسعه حوزه ارتباطی کشور صدمه نزند.

“وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با آیت الله مکارم شیرازی در سفر به قم با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه زیرساخت کشور گفت: تلاش ما آن است که از بسترهای فراهم شده به وسیله ارتقای زیرساخت در جهت تولید محتوای بومی و ارایه با کیفیت خدمات به کاربران استفاده کنیم.

واعظی افزود: در حوزه آسیب‌های احتمالی فضای مجازی نیز راه‌حل مناسب محدود کردن یا مسدود کردن فضای مجازی یا شبکه‌های اجتماعی نیست بلکه باید به توانمندسازی و بومی‌سازی و تولید محتوای فاخر بپردازیم.

وی در این زمینه گفت: به عنوان نمونه هزاران شبکه اجتماعی مثل تلگرام در کشور فعال هستند که امکان تبادل هر نوع محتوایی را فراهم می‌سازند اما راه‌حل جلوگیری از آسیب‌های احتمالی مسدود کردن و بستن این شبکه‌ها نیست بلکه باید بسترسازی لازم برای تولید و نشر شبکه‌های اجتماعی بومی با قابلیت مناسب و قابل قبول کاربران فراهم گردد.

او همچنین با یادآوری برهه‌های مختلف زمانی و حضور شبکه‌های اجتماعی در این برهه‌ها افزود: زمانی وایبر یا ویچت و واتس آپ شبکه مورد استفاده اکثر کاربران بود اما دیدیم که ظرف ۲۴ ساعت بیش از ۱۴ میلیون کاربر ایرانی به شبکه تلگرام مهاجرت کردند.

وزیر ارتباطات اظهار کرد: در واقع گرایش کاربران به سمت شبکه‌ای است که دارای قابلیت مناسب و رفع کننده نیازهای ارتباطی‌شان باشد و در این زمینه نام شبکه مطرح نیست پس با بومی‌سازی شبکه اجتماعی دارای قابلیت مناسب می‌توان کاربران داخلی را جذب کرد.”

به گزارش تسنیم، علاوه بر این محمود واعظی در صفحه اینستاگرامش نوشت:

“در شهر قم صحبتی از فیلتر تلگرام نکردم؛ متأسفانه اخبار نادرستی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.”

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۶-۰۳ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.