خودداری نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا از تشویق دونالد ترامپ، به نشانه اعتراض + تصاویر

۱۳۹۷-۱۱-۱۷ اسلایدر

خودداری نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا از تشویق دونالد ترامپ، به نشانه اعتراض + تصاویر

نمایندگان دموکرات در زمان سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره در بسیاری از موارد از تشویق وی خودداری کردند.

به گزارش صداوسیما، نمایندگان دموکرات در زمان سخنرانی رئیس جمهور آمریکا در کنگره در بسیاری از موارد از تشویق او و بلند شدن به احترام سخنان او خودداری کردند.

در حالی که دونالد ترامپ برای سخنرانی سالانه خود به کنگره رفته بود، بسیاری از اعضای کنگره از دست زدن برای سخنان او و بلند شدن به احترام او خودداری کردند.

در حالی که مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا، بارها در زمان سخنرانی ترامپ از جای خود بلند شد و برای ترامپ دست زد، اما نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان در کنار او نشسته بود، از بلند شدن و دست زدن برای ترامپ خودداری کرد و با توجهی به سخنان ترامپ، سرگرم مرتب کردن کاغذهای جلوی خود بود.

این اتفاق در زمان سخنان ترامپ درباره مسایل داخلی آمریکا از جمله سقط جنین و در بیشتر موارد درباره سیاست خارجی این کشور از جمله در برابر ونزوئلا، به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و تحولات کره شمالی رخ داد.

در شرایطی که ترامپ درباره خروج از توافقنامه هسته ای ایران، اعمال تحریم علیه تهران و اتهامات علیه این کشور سخن می گفت، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا و شماری از اعضای سنا دو بار از جای خود بلند شدند و برای او دست زدند، اما نانسی پلوسی زمانی که ترامپ سخنان خود علیه ایران را آغاز کرد، کاغذهای جلوی خود را برداشت و شروع به خواندن آنها کرد و با بی توجهی به سخنان ترامپ، از بلند شدن از جای خود و حتی دست زدن برای سخنان ترامپ خودداری کرد.

دموکرات ها برای نشان دادن پیام سیاسی خود با لباس سفید در مراسم سخنرانی ترامپ حاضر شدند

دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا برای نشان دادن پیام سیاسی خود با لباس های سفید در مراسم سخنرانی ترامپ در کنگره حاضر شدند.

لوئیس فرانکل رئیس گروه کاری زنان حزب دموکرات با اشاره به این موضوع اعلام کرد: رنگ سفید به عنوان نشانه ای از جنبش حق رای زنان انتخاب شده است. ما با این اقدام در واقع قصد داریم پیام خاصی را بفرستیم. اینکه بخش بزرگی از دستور کار ما پیشبرد و ارتقای امنیت اقتصادی برای زنان و خانواده های آنها ، مبارزه با آزار و اذیت جنسی و نیز ایجاد محیط کاری به مراتب دوستدار خانواده برای زنان خواهد بود.

دودستگی بین نمایندگان دموکرات و جمهوریخواه در زمان سخنرانی ترامپ آشکار بود

الجزیره گزارش داد: دودستگی بین نمایندگان دموکرات از یک سو و نمایندگان جمهوریخواه و اعضای دولت آمریکا از سوی دیگر، در سخنرانی رئیس جمهور این کشور آشکار بود.
خبرنگار شبکه تلویزیونی الجزیره در کنگره آمریکا، درباره سخنرانی سالانه دونالد ترامپ گفت: تنش و دودستگی در سالن کنگره آشکار بود. در حالی که اعضای دولت و نمایندگان جمهوریخواه درباره چند موضوع به شدت دونالد ترامپ را تشویق کردند، نمایندگان دموکرات در بیشتر موارد بر روی صندلی خود باقی ماندند و در چهره آنها نارضایتی و ناخرسندی از سخنان ترامپ آشکار بود. این در حالی است که ترامپ، از وحدت قوی بین آمریکاییها سخن گفت.

خبرنگار این شبکه افزود: ترامپ پس از پرداختن به آنچه دستاوردهای دولت خود نامید، به برنامه های آینده اش پرداخت. ترامپ از هر دو حزب خواست برای تامین منافع شهروندان آمریکایی، برنامه های مورد نظر او را پیگیری کنند. در حالی که ترامپ نمایندگان را دعوت به وحدت و توافق می کرد، دودستگی در کنگره آشکار بود. ترامپ امسال در حالی سخنرانی کرد که جمهوریخواهان اکثریت خود در مجلس نمایندگان را از دست داده اند. همچنین بسیاری از نمایندگان زن کنگره لباس های سفید پوشیده بودند که تاکیدی بر حقوق زنان در آمریکا در برابر ترامپ بود.

(نمایش کل : ۴۷ - نمایش امروز : ۱)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۱۱-۱۷ اسلایدر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.