تل آویو از احتمال بروز جنگ در شمال سرزمین های اشغالی خبر داد

۱۳۹۷-۱۱-۰۱ سیاست

تل آویو از احتمال بروز جنگ در شمال سرزمین های اشغالی خبر داد

یک ژنرال عالیرتبه رژیم صهیونیستی نسبت به حمله احتمالی حزب الله لبنان به پایگاه « الکریا» به عنوان مقر اصلی ستاد مشترک ارتش تل آویو هشدار داد و از احتمال جنگ فراگیر در شمال سرزمین های اشغالی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری عکا رژیم صهیونیستی، «عاموس یادلین» رئیس پژوهشکده امنیت ملی اسرائیل نسبت به شروع یک جنگ فراگیر در شمال سرزمین های اشغالی در سال جاری میلادی هشدار داد.
یادلین همچنین مدعی شد که حزب الله لبنان در صدد است علاوه بر حمله به پایگاه الکریا، پایگاه نیروی هوایی «رمات دوید» ارتش اسرائیل واقع در منطقه شمالی سرزمین های اشغالی را هدف قرار دهد.
وی پیشتر هم در گفت و گو با رادیو رژیم صهیونیستی گفته بود که تهدید اصلی در سال ۲۰۱۹ با ایران، حزب الله و سوریه است و با تمامی جنگ های گذشته اسرائیل متفاوت است و باید برای آن آماده شد.
یادلین گفته بود که احتمال برخورد غیرمستقیم اسرائیل با روس ها در سوریه مانند سپتامبر گذشته (شهریور۹۷) وجود دارد، هرچند جنگ آینده ممکن است، متفاوت باشد.
رژیم اشغالگر قدس در سال ۲۰۰۰ میلادی پس از نزدیک به دو دهه از جنوب لبنان عقب نشینی کرد. هرچند هنوز بخش هایی از خاک این کشور را در اختیار دارد.
رژیم صهیونیستی و لبنان در سال ۲۰۰۸ میلادی نیز وارد جنگی شدند که سی و سه روز به طول انجامید.
بسیاری از ناظران معتقدند ضربه پذیری رژیم صهیونیستی در این جنگ از حزب الله لبنان موجب شد، تل آویو دیگر به فکر جنگ دیگری علیه این کشور نیفتد، افزون بر آن که توان رزمی و تجهیزاتی جبهه مقاومت از ۱۳ سال پیش نیز بیشتر شده است.

منبع: ایرنا

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۱۱-۰۱ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.