لاریجانی: آمریکا «حقوق بشر» را برای دیگران می‌سراید

۱۳۹۷-۱۰-۳۰ اسلایدر

لاریجانی: آمریکا «حقوق بشر» را برای دیگران می‌سراید

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا «حقوق بشر» را برای دیگران می‌سراید و خود به سبک دولتهای پیرو خود در برخورد با خاشقجی ملتزم است.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در نطق قبل از دستور امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی با تسلیت ایام فاطمیه(س) به قرائت سخنانی از پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار اندر احوال و مناقب حضرت زهرا(س) پرداخت.

وی گفت: بزرگی در مکتوب فاطمی به گذشت و فداکاری حاصل می‌شود. سختی‌ها، کلید پیروزی‌هاست. تحمل ناگواری‌ها در زندگی آن بزرگوار صحنه‌های تاریخی برای پیروان آن حضرت رقم زد و امروز ملت ایران که شیفته آن حضرت هستند، سربلندی خویش را در صراط فاطمی می‌دانند.

لاریجانی با سبعانه (وحشیانه) دانستن رفتار آمریکا با خبرنگار پرس تی‌وی، گفت: برخورد غیرقانونی با این خبرنگار نشانگر آن است که آمریکا «حقوق بشر» را برای دیگران می‌سراید و خود به سبک دولتهای پیرو خود در برخوردِ با خاشقجی، ملتزم است. اگر حوادث مشابه و بسیار ضعیف‌تر نسبت به این حادثه که در آمریکا اتفاق افتاد یا حوادثی ضعیف‌تر نسبت به آنچه که در فرانسه نسبت به تظاهرکنندگان اتفاق افتاد، در ایران رخ می‌داد صدای دفاع از حقوق بشر این کشورها، گوش عالمیان را کَر می‌کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این هم نمونه دیگری از سیاست‌ورزی دروغین در صحنه بین‌المللی است که خشونتِ حکمرانیِ خود را در لفافه الفاظ فریبکارانه مخفی می‌کند.

نماینده مردم قم در مجلس همچنین با تسلیت به خانواده‌های جانباختگان سقوط هواپیما در فرودگاه فتح، گفت: حادثه سوزناک و تاثرکننده‌ای بود و به خانواده این عزیزان تسلیت می‌گویم و از خداوند متعال علو درجات را برای آن عزیزان آرزومندم.

لاریجانی خطاب به کمیسیون عمران، گفت: لازم است رسیدگی به مسئله سقوط و علت‌یابی آن را به طور جدی دنبال کرده و برای پیش‌گیری از این حادثه، پیشنهادات لازم را با دستگاه‌های اجرایی پیگیری کنید.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۱۰-۳۰ اسلایدر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.