آمریکا عناصری از «منافقین» را به عراق بازگردانده و در حال آموزش آنان است!

۱۳۹۷-۱۰-۱۶ سیاست

آمریکا عناصری از «منافقین» را به عراق بازگردانده و در حال آموزش آنان است!

یک نماینده عراقی فاش کرد که آمریکا در پی تصمیم عقب‌نشینی از سوریه، شماری از عناصر گروهک منافقین را به عراق بازگردانده و در حال آموزش آنان در شمال این کشور است.

«محمد البلداوی» نماینده‌ای از لیست «البناء» در پارلمان عراق، روز شنبه گفت که نیروهای آمریکایی عناصری از گروهک منافقین را به عراق بازگردانده است.

البلداوی گفت، آمریکا عناصری از «سازمان موسوم به مجاهدین خلق ایران را همزمان با [اخبار] خروج آمریکا از سوریه» به عراق بازگردانده و مقرهای نیروهای آمریکایی در شمال عراق میزبان آنان و در حال آموزش آنان است.

این نماینده عراقی به وبگاه خبری «المعلومه» عراق گفت: آمریکا تلاش می‌کند پس از خروجش از سوریه، ثبات ایران و ثبات خاورمیانه را بر هم بزند.اردوگاه‌های ارتش آمریکا میزبان عناصری از سازمان [مجاهدین] خلق است که اکنون در حال تسلیح و آموزش آنان برای هدایت یک توطئه است».

البلداوی همه سیاستمداران عراقی را به توجه به این موضوع و ممانعت از هدف قرار گرفتن کشورهای همسایه عراق شد؛ کشورهایی که در جنگ با تروریسم کمک عراق بودند.

کارشناس عراقی: آمریکا در پی هدف گرفتن ایران و سوریه از خاک عراق است

«حافظ آل بشاره» کارشناس امور سیاسی عراقی به وبگاه خبری المعلومه این کشور گفت: نشانه‌هایی دیده می‌شود مبنی بر اینکه دونالد ترامپ تصمیم خروج از سوریه را اجرا نمی‌کند مگر بعد از آنکه نیروهایش وضعیتی خاص در عراق پیدا کنند به طوری که بتوانند قادر باشند در امور سوریه و ایران دخالت کنند.

به گفته این کارشناس عراقی، آمریکا تلاش می‌کند ایران و سوریه را از خاک عراق هدف بگیرد. ترامپ سازمان تروریستی [مجاهدین] خلق را آورده که بتواند از خاک عراق علیه ایران عملیات کند.

او با اشاره به حضور نیروهای آمریکایی در پایگاه عین‌الاسد در استان الانبار در غرب عراق و همچنین در پایگاه‌های کردستان، تأکید کرد که آمریکا دهها عنصر از سازمان تروریستی منافقین را به عراق آورده و در حال آماده‌سازی آنان برای اجرای حملاتی به [یا در ] ایران است.

آل بشاره یادآوری کرد که در صورت خروج نیروهای آمریکایی از سوریه، آنها به خاک عراق منتقل می‌شوند و دولت و پارلمان باید علیه این اقدام ترامپ که می‌خواهد بدون اطلاع بغداد آن را انجام دهد، موضع بگیرند.

بعد از سفر سرزده دونالد ترامپ به غرب عراق و بازدید از نیروهای آمریکایی در پایگاه هوایی عین الاسد به مناسبت سال نو میلادی (+)، سیاسیون و رسانه‌های عراقی به این سفر که گفته می‌شود بدون اطلاع قبلی بغداد بوده اعتراض کردند. هرچند برخی مقامات دولتی گفتند که بغداد از این سفر مطلع بوده اما اعتراض‌ها به نحوه رفتار ترامپ و عدم سفر او به بغداد برای دیدار رسمی با سران عراق، ادامه دارد.

ائتلاف «البناء» در بیانیه‌ای سفر ترامپ را نقض آشکار هنجارهای دیپلماتیک و «غیرقابل قبول» توصیف کرد و از دولت خواست فوراً سفیر آمریکا در بغداد را احضار کند. این ائتلاف همچنین از تمامی احزاب سیاسی خواست متحد شوند و به حضور نظامی آمریکا در خاک عراق پایان دهند.

در پی واکنش منفی محافل سیاسی عراق به سفر از پیش اعلام‌نشده ترامپ دفتر «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد مسئولان آمریکایی از قبل بغداد را از این سفر مطلع کرده بودند.

منبع: فارس

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۱۰-۱۶ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.