عروس سفیر در همایش دانشگاه امیر کبیر!

۱۳۹۷-۱۰-۱۲ جامعه

عروس سفیر در همایش دانشگاه امیر کبیر!

آناشید حسینی با انتشار این عکس نوشت: تلاش کنیم اما دست و پا نزنیم ‎وقتی از من می‌پرسند چه شد فیلمساز شدی؟ من می‌گویم تصادفی!! ‎من کنکور هنرهای زیبا را دادم و رد شدم. بعد در اداره‌ی پلیس‌راه استخدام شدم.

سال آینده‌اش که به سراغ یکی از دوستانم به نام عباس کهنداری که کتابفروشی و خرازی داشت رفتم او به من پیشنهاد کرد برویم سر پل تجریش؛ ولی من گیوه پام بود و نمی‌توانستم همراه او بروم!
‎او کفش های خودش را به من داد و پوشیدم و با هم رفتیم، یکی از دوستانم را دیدم و او پیشنهاد کرد با هم به خانه‌ی فرهاد اشتری شاعر برویم.
‎به اتفاق رفتیم.
‎ در خانه‌ی اشتری یک آقای نقاشی بود که وقتی فهمید من در کنکور رد شده‌ام، از من پرسید کلاس رفتی یا نه؟!
‎او به من توصیه کرد در کلاس طراحی اسمم را بنویسم و سال بعد کنکور شرکت کنم. من در رودربایستی که داشتم در آن کلاس اسم نوشتم. ‎سال بعد کنکور دادم و قبول شدم.
‎بعد نقاشی تبلیغاتی کردم.
‎بعد فیلم تبلیغاتی ساختم و به همین طریق با مکانیزم دوربین ‎حالا فکر می‌کنم اگر سایز کفش ‌های دوستم به پای من نخورده بود من الان بازنشسته‌ی وزارت راه بودم!
‎گاهی زندگی ادم به چیزهایی مانند مو بستگی دارد
‎نویسنده متن : #عباس_کیارستمی
‎چندین و چند بار این خاطره ی کیارستمی را خواندم و هر بار به برداشتی که از آن داشتم مطمئن تر شدم؛ که گاهی اوقات لازم است تلاشمان را بکنیم و بعد از آن، آرام بنشینیم سرجایمان ! و باور کنیم که اتفاقی که باید بیفتد می افتد! شکست نه مقدمه پیروزی،
که جزئی از مسیر زندگیست! دیروز در همایش دانشگاه صنعتی امیر کبیر

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۱۰-۱۲ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.