مهم ترین دلایل بروز کمردرد چیست؟

۱۳۹۷-۱۰-۱۱ سلامت

کمردرد یکی از رایج‎ترین دردها در دنیای مدرن امروزی است. شاید قبلا این درد را فقط مختص افراد سن بالا می‎دانستند اما در دنیای امروز به دلایلی همچون تغذیه نامناسب، شغل‎هایی که لازمه‎ آن چندین ساعت نشستن مستر باشد؛ عدم تحرک و… دیگر ابتلا به کمردرد پیر و جوان نمی‎شناسد. این درد ممکن است به شما هزینه زیادی را تحمیل کند بنابراین به محض مشاهده اولین علائم کمردرد به متخصص مراجعه کنید.دلایلی که ذکر شد نگاهی کلی به علل ابتلا به کمردرد بود در این یاداشت قصد داریم به‎طور دقیق و جزئی تر به بررسی علل بروز کمردرد بپردازیم.
هنوز هم یکی از مهم‎ترین علل بروز کمردرد را باید بالا رفتن سن دانست. از هر ۱۰ فرد مسن ۸ نفر با کمردرد دست‎و پنجه نرم می‎کنند. یکی دیگر از دلایل کمر درد بدن ضعیف و اندام نامتناسب (چاق یا لاعر افراطی) می‎باشد. ماهیچه‎های ضعیف که نمی‎توانند به خوبی ستون فقرات را حمایت کنند ممکن است شما را دچار مشکل کمردرد کنند. کسانی که هر روز ورزش می‎کنند کمتر با این مشکل روبه‎رو هستند زیرا با ورزش به تقویت ماهیچه‎های بدن خود می‎پردازند. چاقی و داشتن شکم بزرگ نیز به ماهیچه‎ها فشار مضاعف وارد می‎کند و در نهایت با وارد شدن این فشار به قسمت تحتانی کمر، شما را دچار کمردرد می‎کند.
نوع شغل تاثیر زیادی بر روی کمر درد خواهد داشت. تایپیست‎ها، نویسندگان، کسانی که شغلشان با جابه‎جایی وزنه‎های سنگین مرتبط است و همچنین کارمندان اداری که روزانه ساعات زیادی بر روی صندلی‎های معمولا غیر استاندارد می‎نشینند بیشتر در معرض کمردرد هستند.
یکی دیگر از چیزهایی که شما را در معرض کمردرد قرار می‎دهد سیگار کشیدن است. دود سیگار مانع جذب مواد ضروری و مغذی به دیسک‎های بین مهره‎ها می‎شود و به این طریق به کمر شما آسیب می‎زد.
دلیل دیگری که ممکن است باعث کمردرد شما شود بیماری‎های نخاعی مانند پوکی استخوان است. برای درمان این نوع کمر درد لازم است به پزشک متخصص مراجعه کنید.
رانندگی‎ طولانی مدت هم ممکن است باعث کمر درد شود. دلیل اصلی بروز چنین مشکلی نوع غلط نشستن افراد پشت فرمان است. سعی کنید هنگام رانندگی در زاویه ۹۰درجه بنشینید سر خود را به فرمان نزدیک کنید و هر ۲ ساعت یک بار توقف و استراحت کنید.
کمردرد را اگر جدی نگیرید؛ ممکن است به دیسک کمر منجر شود و در این صورت نیاز به درمان‎های قوی‎تر و جدی‎تر به وجود می‎آید در واقع درمان دیسک کمر کار راحتی نیست بنابراین باید قبل از درمان درباره راه‎های درمانی اطلاعات کافی را به دست بیاورید.
تزریق اپیدورال یکی از این راهکارهای درمانی است. تزریل اپیدورال در واقع پیشرفت پزشکی در زمینه درمان دیسک کمر محسوب می‎شود. در واقع این تزریق به معنی تزریق دارو به فضای اپیدورال یعنی خارج قشای دوران می‎‎باشد. در این روش درمانی از یک استروئید استفاده می‎شود که به‎صورت مستقیم به ناحیه اپیدورال تزریق می‎شود. در این تزریق به جز استروئید بی‎حسی و اب نمک نیز به کار رفته است.
کلینیک درد های زیادی وجود دارد به درمان دیسک کمر می‎پردازند اما، کلینک‎هایی که در این درمان کمر بسیار خوب عمل کرده باشند؛ نیاز به جستجوی بیشتری دارد. راه‎های درمانی زیادی برای دیسک کمر وجود دارد که یک متخصص خوب می‎تواند به شما کمک کند تا بهترین راه درمانی را انتخاب کنید. راهی که مزایایش بیشتر از معایبش باشد. پس در انتخاب راه درمانی خود عجله نکنید.

(نمایش کل : ۲۷ - نمایش امروز : ۱)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۱۰-۱۱ سلامت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.