حمله هوایی دوباره اسرائیل به سوریه

۱۳۹۷-۱۰-۰۵ سیاست

حمله هوایی دوباره اسرائیل به سوریه

اسراییل بار دیگر به منطقه‌ای حومه‌ای در جنوب و حنوب غرب دمشق حمله هوایی کرده است.

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری‌ها، جنگنده‌های ارتش اسراییل شب گذشته از طریق جنوب لبنان اهدافی را در جنوب و جنوب غرب شهر دمشق سوریه مورد اصابت قرار دادند.

ارتش سوریه گفته است بسیاری از موشک‌های شلیک شده را رهگیری و منهدم کرده است.

ارتش اسراییل نیز طبق معمول بدون قبول کردن مسئولیت این حمله، مدعی شده، پدافند هوایی ارتش به یک موشک ضدهوایی شلیک‌شده از سوریه، واکنش نشان داده‌ است.”

این نخستین حمله اسراییل به مواضعی در سوریه از زمان اعلام خروج نیروهای آمریکایی از سوریه است.

تلویزیون دولتی سوریه گزارش داده موشک‌های اسراییلی به یک انبار تسلیحاتی اصابت کرده‌اند و در اثر این حمله سه سرباز زخمی شده‌اند.

اما سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه مستقر در لندن، اعلام کرده در حمله دیشب اسراییل ۳ موضع در جنوب دمشق مورد اصابت قرار گرفته که بنا به ادعای این سازمان، انبارهای تسلیحاتی حزب‌الله لبنان بوده‌اند.

اسراییل در یک سال گذشته بارها با حمله به مواضعی در سوریه، مدعی شده که انبارهای تسلیحاتی حزب الله لبنان یا ایران را مورد هدف قرار می‌دهد.

اخیرا فرمانده ارتش اسراییل در سخنانی مدعی شده بود ایران در تلاش برای استقرار ۱۰۰ هزار نیروی نظامی در سوریه است و تل آویو با همه توان در صدد مقابله با این اقدام است.

“بنیامین نتانیاهو” نخست وزیر اسراییل نیز بارها تاکید کرده حضور نیروهای ایرانی در سوریه را تحمل نخواهد کرد و حتی به قیمت حملات داخل مرزهای ایران، مانع از استقرار دایمی نظامی ایران در سوریه خواهد شد.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۱۰-۰۵ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.