انتقاد بطحایی از صدا و سیما در تکرار پخش آگهی کتب آموزشی

۱۳۹۷-۰۹-۱۴ جامعه

انتقاد بطحایی از صدا و سیما در تکرار پخش آگهی کتب آموزشی

وزیر آموزش و پرورش گفت: صدا و سیما با تکرار پخش آگهی کتاب های کمک آموزشی خانواده ها را تحریک و تهدید می کند و برخورد با این رویه از دست ما خارج است.

به گزارش ایرنا، سید محمد بطحایی شامگاه سه شنبه در حاشیه سفر به استان سمنان همزمان با حضور رئیس جمهوری در این استان به خبرنگاران اظهار داشت: کتاب های کمک آموزشی درسی که حافظه محوری دانش آموزان را تحت فشار قرار دهد دشمن تربیت و تعلیم اسلامی است.
وی ادامه داد: کتاب های درسی مشکل دارد و برنامه آموزشی و پرورشی باید اصلاح شود.
وی اظهار داشت: کشور در زمینه آموزش و پرورش به خطا رفته و اکنون باید برای اصلاح آموزش تلاش شود.
بطحایی تصریح کرد: وجود مدرسه های غیر ایمن نباید مانع از ارائه آموزش با کیفیت شود و باید تلاش شود در مدارسی که با کمک خیران، ایمن ساخته شده به آموزش کاربردی بیشتر توجه شود.
به گفته وی، برای آموزش کاربردی باید به دانش آموزان پایه اول تا سوم ابتدایی در قالب وسایل بازی و کلاس های بازی آموزش داده شود.
وی خاطر نشان کرد: در مدرسه ها باید به بحث تربیتی در کنار آموزش مسائل علمی توجه ویژه شود چرا که آینده کشور به دست دانش آموزان امروز ساخته می شود.
بطحایی گفت: فقدان شادابی و نشاط دانش آموزان در مدارس نشان از ایراد کار در نظام آموزشی است و ضرورت دارد نشاط و شادابی در مدرسه ها تقویت شود.
وی اضافه کرد: برخی از افرادی که دچار آسیب های اجتماعی شدند از بازماندگان تحصیل هستند.
به گفته وی، مدرسه ها باید در آموزش مهارت های زندگی،راستگویی، صداقت، صبوری و از خودگذشتگی به دانش آموزان بیش از پیش تلاش کند.
وزیر آموزش و پرورش گفت: تعداد مدارس غیر ایمن با کمک خیران مدرسه ساز در دولت تدبیر و امید ۳۰ درصد کاهش یافته و اکنون در کشور یک سوم مدرسه ها نیازمند تخریب،بازسازی و ایمن سازی هستند.
به گزارش ایرنا، بیش از ۱۲۰ هزار دانش آموز در یک هزار و ۱۰۰ مدرسه استان سمنان تحصیل می کنند.
استان سمنان چهار هزار و ۵۶۷ کلاس درس دارد که یک هزار و ۷۶۱ کلاس تخریبی است و یک هزار و ۹۵۱ کلاس به مقاوم ‌سازی نیاز دارد.
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران روزهای سه شنبه و چهارشنبه در قالب سفر کاروان تدبیر و امید در استان سمنان حضور دارد و در این سفر ۷۸ مصوبه با ۱۴ هزار و ۶۶۰ میلیارد ریال پیش بینی شده است.

(نمایش کل : ۹ - نمایش امروز : ۱)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۹-۱۴ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.