کی‌روش نگذاشت سیدجلال جای جادوگر را بگیرد

۱۳۹۷-۰۹-۱۲ ورزش

کی‌روش نگذاشت سیدجلال جای جادوگر را بگیرد

 آخرین بازی سیدجلال حسینی برای تیم ملی ایران یک نیمه ۴۵ دقیقه‌ای و بازی در دفاع راست بود. این شاید بدترین بدرقه برای یکی از بهترین مدافعان تاریخ فوتبال ایران به حساب بیاید.

آخرین بازی سیدجلال حسینی برای تیم ملی ایران یک نیمه ۴۵ دقیقه‌ای و بازی در دفاع راست بود. این شاید بدترین بدرقه برای یکی از بهترین مدافعان تاریخ فوتبال ایران به حساب بیاید. بازیکنی که سال‌ها نفر اول خط دفاعی تیم ملی ایران بود و تیم ملی در آن زمان بهترین دوران را در بازی تدافعی سپری کرد. او لقب صخره را قبل از حضور در دوره اخیرش در پرسپولیس و کسب دو عنوان قهرمانی گرفت که شماره ۴ و صخره خط دفاعی تیم بود. او ۱۱۵ بازی ملی و ۸ گل برای تیم ملی ایران زد و در حالی خداحافظی کرد که تا همین چند ماه قبل همه فکر می‌کردند او می‌تواند مرد اول خط دفاعی ایران در جام جهانی و جام ملت‌های آسیا باشد.

گل‌های سیدجلال

سیدجلال حسینی اولین گلش را در رقابت‌های جام ملت‌های ۲۰۰۷ مالزی و در بازی با تیم ملی ازبکستان به ثمر رساند. او برابر کویت در ماچ ۲۰۰۸ و در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی، به عراق در رقابت‌های غرب آسیا در سال ۲۰۱۰، به ماداگاسکار در بازی دوستانه، همچنین گل‌های او به بحرین در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴، تایلند در مقدماتی جام ملت‌های آسیا، عمان در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ و ازبکستان در مقدماتی جام جهانی برای تیم ملی ایران گل زد. اما هنر نه در گل زدن که در استحکام خط دفاعی تیم ملی ایران بود که او به عنوان عنصر اصلی در آن نقش مهمی ایفا می‌کرد.

اگر او می‌ماند

آخرین بازی سیدجلال برابر تیم ملی ازبکستان بود و بعد از آن برای همیشه از تیم ملی کنار رفت. اگر سیدجلال آن خداحافظی را اجباری انجام نمی‌داد می‌توانست تعداد بازی های ملی‌اش را – با فرض عدم مصدومیت و بازی کردن در ترکیب تیم- در پایان جام جهانی به عدد ۱۲۱ بازی ملی برساند. تیم ملی بعد از اینکه سیدجلال به طور ناگهانی از سوی کارلوس کی روش دعوت نشد علاوه بر سه بازی جام جهانی برابر پرتغال، اسپانیا و مراکش دو بازی دوستانه برابر ترکیه و لیتوانی را هم از دست داد.
تیم ملی بعد از جام جهانی هم ۴ بازی دوستانه برابر تیم‌های ازبکستان، بولیوی، ترینیداد توباگو و ونزوئلا را انجام داد و در این رقابت‌ها نیز حداقل سه بازی در مرحله گروهی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا را انجام خواهد داد. این یعنی سیدجلال اگر می‌ماند و دعوت می‌شد می‌توانست در پایان جام ملت‌ها و با احتساب ۷ بازی دیگر تعداد بازی‌های ملی‌اش را به عدد ۱۲۸ برساند. او می‌توانست از تعداد بازی‌های ملی علی کریمی عبور کرده و در رتبه سوم بیشترین بازی ملی قرار بگیرد.

منبع: ایلنا

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۹-۱۲ ورزش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.