قدر سرندیپیتی و تابالوگا را ندانستیم! / طنز

۱۳۹۷-۰۸-۲۷ طنز و کارتون

قدر سرندیپیتی و تابالوگا را ندانستیم! / طنز

نه این که ما آدم‌های قدرنشناسی باشیم، ولی بعضی وقت‌ها و در بعضی جاها قدر بعضی چیزها را نمی‌دانیم. به طور کلی می‌توان این «قدر نشناختن‌مان» را به دو دسته تقسیم کرد: چیزهایی که آسان به دست می‌آوریم و چیزهایی که سخت گیرشان می‌آوریم. شاید با خودتان بگویید این که شد همه چیز، پس ما قدر چه چیز را می‌دانیم؟ دیگر اینش به ما مربوط نیست، ما در همین حد می‌دانیم! توضیح می‌دهیم تا موضوع روشن شود.

مثال این که قدر چیزهایی که بهای وحشتناکی برایشان پرداخت می‌کنیم را نمی‌دانیم همین آقای کی‌روش است. سرمربی تیم ملی فوتبال‌مان که با دستمزد نجومی استخدامش کرده‌ایم و در این چند سال این‌قدر برای تیم ما زحمت کشیده و نتایج به این خوبی برای کشورمان آورده و این‌قدر هوای تیم‌ها و بازیکنان محبوب‌مان را دارد و به خصوص دستیارانش که چه آدم‌های گلی هستند و چقدر طرفدار تیم‌های باشگاهی‌اند و برخوردشان با خبرنگاران چقدر زیبا و محترمانه است و از همه مهم تر این‌قدر روابط حسنه با فدراسیون دارند (داخل پرانتز تبریکی هم به آقای تاج رئیس فدراسیون فوتبال عرض کنیم که سرانجام موفق شدند با تلاش‌های داخلی بسیار و شکایت به مراجع خارجی، برخلاف توقع مردم و کارشناسان و مسئولان، از میزشان جدا نشوند!) خب یکی نیست به ما بگوید چرا قدر سرمربی را نمی‌دانیم و وقتی تیمش با تیم معروف و مطرح جهانی «تیرینیداد و توباگو» (داخل پرانتز یادی کنیم از کارتون‌های سرندیپیتی و تابالوگا) بازی دارد، چهار نفر و نصفی تماشاگر می‌روند استادیوم (حالا دو نفر کمتر یا بیشتر) و همان‌ها هم سرمربی یک تیم دیگر را تشویق می‌کنند. اگر این قدرنشناسی نیست، پس چیست؟ اصلا چطور می‌شود عاشق این مرد نشد؟

از طرف دیگر مثلا آب و برق خیلی راحت به دست‌مان می رسد. معمولا وقتی شیر را باز می‌کنیم آب می‌آید و در بیشتر مواقع هنگامی که دوشاخه را به پریز می‌زنیم یا حتی کلید را فشار می‌دهیم، به برق هم می‌رسیم. به همین راحتی. حالا ممکن است موقع پرداخت قبض‌هایش کمی سخت‌مان باشد و اعصاب‌مان رگ به رگ شود و فشارهایی را متحمل شویم، ولی به هرحال دسترسی به آن‌ها آسان است. برای همین قدرش را نمی‌دانیم. حال اگر همین آب و برق را رایگان به دست بیاوریم که دیگر چه شود، عمرا قدرش را بدانیم. نمونه‌اش همین خبری که سخنگوی صنعت برق به ایرنا گفته: «به دنبال رایگان شدن برق مساجد و مدارس، مصرف برق این مراکز دو تا سه برابر افزایش یافته است.» همین قدر زیبا!

منبع: خراسان

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۸-۲۷ طنز و کارتون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.