تصاویر ماهواره‌ای از تخریب گسترده جنگل‌های آمریکا پس از آتش سوزی

۱۳۹۷-۰۸-۲۷ حوادث

تصاویر ماهواره‌ای از تخریب گسترده جنگل‌های آمریکا پس از آتش سوزی

تصاویر ماهواره ای تهیه شده توسط ماهواره لندست ۸ در تاریخ ۸ نوامبر سال ۲۰۱۸ با استفاده از اشعه مادون قرمز نشان دهنده تخریب گسترده جنگل های ایالت کالیفرنیا به دنبال آتش سوزی است.

به گزارش فارس به نقل از لایوساینس، تصاویر مذکور که تنها چهار ساعت بعد از وقوع آتش سوزی گرفته شده نشان می دهد آتش با چه سرعتی گسترش یافته و چه خسارت های قابل توجهی به بار آورده است.

تصاویر مذکور با همکاری دانشگاه های کالیفرنیا و جف چمبرز جغرافی دان مشهور بررسی شده و نشان می دهد تنها در عرض چهار ساعت پس از آغاز و گسترش آتش سوزی نیمی از شهر پارادایس خاکستر شده و به طور کامل در آتش سوخته است.

آتش سوزی مذکور در ساعت ۶:۳۰ دقیقه صبح ۸ نوامبر آغاز شد و عکس یادشده در ساعت ۱۰:۴۵ دقیقه صبح گرفته شده است. عکس عادی تنها دود آتش سوزی را نشان می دهد، اما اضافه شدن فیلتر مادون قرمز باعث شده تا مناطق آتش گرفته هم به خوبی در عکس مشخص باشند.

در آن زمان سرعت پیشروی آتش ۵ کیلومتر در ساعت بوده و در شرایطی که ده روز از آغاز و گسترش آتش سوزی مذکور می گذرد تنها ۴۵ درصد از این آتش مهار شده و ۵۵۰۰ نفر در تلاش برای خاموش کردن آن هستند. قرار است برای جلوگیری از تکرار وقایع مشابه و شناسایی سریع آتش سوزی های این چنینی صدها دوربین در جنگل های حادثه خیز کالیفرنیا نصب شود.

(نمایش کل : ۳۳ - نمایش امروز : ۱)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۸-۲۷ حوادث

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.