دستگیری ۱۳ نفر از اعضای یک شرکت هرمی در نوشهر

۱۳۹۷-۰۸-۲۷ جامعه

دستگیری ۱۳ نفر از اعضای یک شرکت هرمی در نوشهر

اعضای این شرکت هرمی که با وعده استخدام افراد در یکی از شرکت‌های دولتی و دریافت کارت پایان خدمت برای مشمولان، سوژه های مورد نظر را انتخاب و آنان را وادار به عضویت و عضوگیری برای این شرکت می کردند، شناسایی شدند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان از دستگیری ۱۳ نفر از اعضای یک شرکت هرمی در شهرستان نوشهر خبر داد.

به گزارش ایسنا، علیرضا باقری گفت: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت و عضوگیری یک شرکت هرمی در شهرستان نوشهر(مازندران)، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی آن فرماندهی قرار گرفت.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مازندران تصریح کرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی، اعضای این شرکت هرمی که با وعده استخدام افراد در یکی از شرکت‌های دولتی و دریافت کارت پایان خدمت برای مشمولان، سوژه های مورد نظر را انتخاب و آنان را وادار به عضویت و عضوگیری برای این شرکت می کردند، شناسایی شدند.

باقری یادآور شد: پس از هماهنگی‌های قضایی کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی نوشهر با تشکیل تیم‌های عملیاتی ۱۳ نفر از سرشاخه‌های اصلی این شرکت هرمی را دستگیر کردند. برابر بررسی‌های به عمل آمده متهمان تاکنون بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده‌اند و متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند و موضوع در دست بررسی است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اظهار کرد: شیادان فعال در دسیسه‌های هرمی، با استفاده از شیوه‌های روان‌شناسی، افراد را به عضو شدن در زیرگروه‌های خود ترغیب می‌کنند.

وی با اشاره به این که وعده‌ سرمایه‌گذاری با دریافت سود بالا، مهم ترین شگرد شرکت‌های هرمی است، هشدار داد: شهروندان از هرگونه فعالیت اقتصادی که متولیان آن ادعای درآمدی غیرعادی، به‌ویژه در مدت زمان کوتاهی را دارند، دوری کرده و ضمن تامل در انجام معاملات وسوسه‌انگیز در صورت شناسایی افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند مراتب را به پلیس اطلاع دهند.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۸-۲۷ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.