جان کری: برجام زخم برداشته، اما هنوز زنده است!

۱۳۹۷-۰۸-۲۷ سیاست

جان کری: برجام زخم برداشته، اما هنوز زنده است!

در گزارشی که روزنامه گاردین به تازگی منتشر کرده است وزیرامورخارجه پیشین آمریکا اظهار کرد که توافق هسته‌ای با ایران هنوز هم پابرجا است.

به گزارش ایسنا از روزنامه گاردین، جان کری، وزیر امورخارجه پیشین آمریکا در پاسخ این سوال که احساس او درمورد پایمال شدن دستاوردهای دولت اوباما به دست ترامپ چیست؟ گفت:« این احساس من است و از آن مطمئن هستم.این موضوع را شخصی نمی‌کنم. من برای جهان تاسف می‌خورم. برای کشورم متاسفم که چهره مضحکی به خود گرفته است. در تمام زندگی‌ام می‌دانستم که سیاست کار سختی است. فراز و فرودهایی وجود دارند که اگر آن‌ها را شخصی‌سازی کنی، دوام نخواهی آورد».

کری همچنین در این‌باره گفت: من بهتر از آن‌چه بسیاری از مردم فکر می‌کنند، احساس می‌کنم؛ چراکه ترامپ نمی‌تواند بر مشارکت ۱۹۴ کشور توافق آب‌وهوایی پاریس و همچنین تعهد ۳۸ ایالت آمریکا(با احتساب واشنگتن‌دی‌سی) به سهام انرژی تجدیدپذیر ، علیرغم حکم رئیس جمهور، تاثیر گذارد.

او افزود:«توافق ایران زخم برداشته اما هنوز زنده است».

وزیرامورخارجه پیشین آمریکا در باره خاطرنشان کرد که کشورهایی مانند فرانسه، آلمان، بریتانیا، روسیه و چین همگی حدود چند هفته پیش با وزیر امورخارجه ایران در نیویورک دیداری داشته‌ و در مورد پیدا کردن راهکاری برای پیشبرد توافق گفت‌وگویی داشته‌اند.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۸-۲۷ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.