استقبال رسمی روحانی از رئیس جمهور عراق

۱۳۹۷-۰۸-۲۶ سیاست

استقبال رسمی روحانی از رئیس جمهور عراق

رئیس جمهور دقایقی پیش به طور رسمی از رئیس جمهور عراق در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ” برهم صالح ” که در صدر هیئتی عالیرتبه ساعتی پیش وارد تهران شد در این سفر دو روزه علاوه بر رئیس جمهور ، با جمعی از مقامات کشورمان نیز دیدار و درباره گسترش روابط دو جانبه و مسائل منطقه ای و بین المللی گفتگو خواهد کرد .
پس از مراسم استقبال رسمی، مذاکرات دو جانبه میان روسای جمهور دو کشور آغاز شده است و پس از آن هیئتهای سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی دو کشور مذاکرات خود را انجام می دهند.
در این سفر، در حضور روسای جمهور ایران و عراق چند سند همکاری میان مقامات دو کشور امضا خواهد شد و در پایان آقایان روحانی و ” برهم صالح ” به سوالات خبرنگاران پاسخ خواهند داد.

آغاز مذاکرات دو جانبه روسای جمهور ایران و عراق

روسای جمهور ایران و عراق دقایقی پیش مذاکرات دو جانبه خود را در مجموعه فرهنگی تاریخی سعد آباد آغاز کردند .
آقایان حسن روحانی و برهم صالح قرار است در این مذاکرات دو جانبه درباره توسعه همکاری های ایران و عراق بویژه در حوزه های امنیتی و اقتصادی و مسائل منطقه ای و بین المللی گفتگو کنند .
رئیس جمهور عراق در این سفر دو روزه علاوه بر آقای روحانی با دیگر مقامات کشورمان از جمله رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو خواهد کرد .
پس از نشست دو جانبه روسای جمهور ایران و عراق هیئت های سیاسی و اقتصادی دو کشور قرار است مذاکرات دو جانبه خود را آغاز کنند .
این اولین سفر برهم صالح در مقام ریاست جمهوری عراق به جمهوری اسلامی ایران است و دو طرف امیدوارند حجم مبادلات اقتصادی ایران و عراق را که در حال حاضر سالانه ۱۲ میلیارد دلار است به ۲۰ میلیارد دلار افزایش دهند .

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۸-۲۶ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.