برگزاری جشن «هالووین» در عربستان!

۱۳۹۷-۰۸-۰۶ جامعه

برگزاری جشن «هالووین» در عربستان!

 پلیس عربستان در شهر ریاض گروهی که در مقابل پرداخت مبالغی بدون داشتن مجوز رسمی اقدام به برگزاری جشن هالووین کرده بودند را بازداشت کرد.

سخنگوی پلیس منطقه ریاض اعلام کرد: نیروهای پلیس ریاض گروهی که در ازای پرداخت مبالغی بدون داشتن مجوز رسمی جشن هالووین برگزار کرده و مرتکب برخی اقدامات خلاف قانون شده و برای ساکنان منطقه رعب و وحشت ایجاد کرده بودند را بازداشت کردند.

این مسؤول عربستانی گفت: طبق گزارش‌های ارسال شده به دستگاه‌های امنیتی و در پی شکایت ساکنان محلی “الثمامه” در شهر ریاض متوجه شدیم در ساعات پایانی نیمه شب شنبه برخلاف قوانین این کشور گروهی اقدام به برگزاری جشن هالووین کرده و سروصدای زیادی به راه انداختند. آنها با استفاده از ماسک‌ و پوشیدن لباس‌های عجیب و استفاده از مواد محترقه موجب ترس و وحشت ساکنان این محله شدند. با حضور پلیس در این منطقه متوجه شدیم برگزاری این جشن در ازای پرداخت مبالغی بوده است.

به گفته سخنگوی پلیس ریاض، بلافاصله تدابیر لازم اتخاذ شده و آنها اقدامات قانونی در قبال تمامی شرکت کنندگان در این تجمع لحاظ کردند. تمامی برگزارکنندگان این جشن بازداشت شدند و این پرونده به مسؤولان مربوطه ارجاع داده شد.

به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، انتشار تصاویر و ویدئوهایی در شبکه‌های اجتماعی از جشن هالووین در شهر ریاض جنجال گسترده‌ای را در این کشور به پا کرده و مسیحیان ساکن این کشور موضع‌گیری‌های متفاوتی داشتند.

در این تصاویر و ویدئوها گروه‌هایی دیده می‌شوند که با لباس‌های عجیب و غریب همانند جشن هالووین حضور دارند.

در این ویدئوها برخی همزمان با پخش صدای بلند موسیقی مشغول رقصیدن و فریاد زدن هستند.

هالووین یک جشن مسیحیت غربی و بیشتر سنتی است که مراسم آن سه شبانه‌روز ادامه دارد و در شب ۳۱ اکتبر (نهم آبان) برگزار می‌شود. بسیاری از افراد در این شب با چهره‌های نقاشی شده، لباس‌های عجیب یا لباس‌های شخصیت‌های معروف، چهره و ظاهری که به‌نظرشان ترسناک باشد خود را آماده جشن می‌کنند. این جشن را مهاجران ایرلندی و اسکاتلندی در سده نوزدهم با خود به قاره آمریکا آوردند.

منبع: ایسنا

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۸-۰۶ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.