آیت‌الله امامی کاشانی: هیچ روزی مثل امروز آمریکا منزوی نبوده است

۱۳۹۷-۰۷-۲۱ فرهنگ

آیت‌الله امامی کاشانی: هیچ روزی مثل امروز آمریکا منزوی نبوده است

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با یادآوری انزوای امروز ایالات متحده آمریکا در جامعه جهانی بر لزوم هوشیاری مردم و مسئولان در مواجه با برنامه‌های دشمنان تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به آیات و روایاتی در باب ضرورت پرهیز از فساد، اظهار کرد: «در کلمه احتکار فقهای اسلام اینچنین گفتند که موضوع احتکار در مورد مواد غذایی است؛ مثل زدند به گندم، جو، برنج و عدس. بعد عده‌ای گفتند فقط این موضوعات نیست، هرچه را جمع کنند به این امید که در آینده گران‌تر بفروشند احتکار است.»

خطیب نماز جمعه این هفته تهران، ادامه داد: «اگر انسان بخواهد چیزی را نگه دارد که فردا گران‌تر بفروشد حرام است. در روایت آمده به دائم‌الخمرها، رابطه برقرار کنندگان میان زن‌ها و مردهای بیگانه و احتکار کنندگان آتش جهنم می‌دهیم.»

او متذکر شد: «جامعه اسلامی را باید رعایت کرد، امت اسلام مهم است. در حالی که دشمن این کشور را احاطه کرده است، تقلب، خلاف کاری، احتکار، گران فروشی و امثال آن درست نیست. امیدواریم خداوند متعال این ملت مخلص و عزیز را یاری کند و از افراد سودجو و دنیاپرست انتقام بگیرد.»

خطیب این هفته نماز جمعه تهران در ادامه با اشاره به اقدامات قوه‌قضاییه برای دستگیری و مجازات مجرمان اقتصادی بیان کرد: «همین برنامه‌ای که قوه محترم قضاییه کشور دارد در رابطه با رسیدگی به فساد باید اجرا شود. کسانی که دستگیر شدند جدا. همه ما حواسمان باشد گران فروشی نکنیم و هرچه هست را به روی مردم باز کنیم.»

امامی کاشانی در ادامه در خطبه‌های سیاسی این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به بیانات رهبری در دیدار با سران قوا در ارتباط با ضرورت مبارزه با مشکلات اقتصادی، اظهار کرد: «ایشان به مشورت کردن اشاره کردند، مشورت کردن در نامه های امام علی(ع) به مالک اشتر هم آمده است. همان‌طور که آقا فرمودند ان‌شاءلله مشکلات کشور با این ظرفیت‌هایی که دارد قابل حل است و بر دشمنان فائق خواهیم آمد. این پیروزی و موفقیت‌ها باعث می‌شود دشمنان خواب‌هایشان برای ایران را به گور ببرند.»

در مقابل کنوانسیون‌های بین‌المللی باید هوشیار بود

او همچنین گفت: «من نکته‌ای را از یک مرکز سیاسی امریکا نقل می‌کنم. حدود یک ماه قبل دولت امریکا به مرکز تحقیقات این کشور می‌گوید، طرح بدهید ایران را به هم بریزیم. در اتاق تحقیقات پارلمان آمریکا موضوعی را به تصویب رساندند و به دولت گفتند همین راه را برو. اول اسم دولت را می‌برد که دولت و بقیه قوا را به عنوان اینکه فسادی دارند با عنوان فساد سیستماتیک تبلیغ کنید. بگویید که کلا دولت فاسد است. گفتند شما همه قوا را هم فاسد اعلام کنید.»

امامی کاشانی تصریح کرد: «بعد گفتند مسئولان کشور قوه مجریه و مقننه و قضاییه را به فساد متهم کنید. سوم اینکه بین مسئولان اختلاف ایجاد کنید تا با اختلاف بین آن‌ها کشور ضعیف شود. چهارم اینکه رهبران را هم متهم کنید تا مردم کلا از رهبر و رهبران کشور و مدیران نظام جمهوری اسلامی نا امید شوند؛ آن وقت است که ما بر کشور و ایران مسلط می‌شویم. این متن در اتاق تحقیقات امریکا تصویب شده است.»

او ادامه داد: «بنابراین در تمام امور چه در مصوبه‌های بین‌المللی، کنوانسیون‌ها و سایر امور و چه در مصوبات دیگر این مطلب را باید در نظر بگیریم که با اینکه و در کارها هوشیار بود و به مطالب و پیشنهادات دشمن ولو جهانی و بین‌المللی، با سوء ظن نگاه کرد ولی با همه این‌ها باید هوشیار هم بود، مواظب توطئه دشمن بود و با هوشیاری تصمیم گرفت.»

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در بخش دیگری از اظهارات خود بیان کرد: «کشور از یک اساسی بر خوردار است. قوه‌مقننه مجریه، قضائیه، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام و در راس آن رهبری معظم انقلاب که همه نهادها زیر نظر رهبری کشور به عنوان ولایت فقیه اداره می‌شود.»

او افزود: «شماها اکثرا از صداوسیما شنیدید که رهبری گفتند تضعیف نکنید، توهین نکنید. اینکه انتقاد فنی و علمی شود حق است؛ موضوعات را باید درست تبیین کنند ولی خالی از اهانت. چرا که اهانت کمک به بیگانه و اجنبی است.»

او متذکر شد: «دنیای غرب، دنیای فساد و استکبار به دنبال این است که کشور و ایران را منزوی کند. هیچ روزی مثل امروز آمریکا تنها نبوده است و هیچ روزی مثل امروز مردم از آمریکا جدا نبودند.»

(نمایش کل : ۱۱ - نمایش امروز : ۱)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۷-۲۱ فرهنگ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.