کیهان: آقای فلاحت‌پیشه! سایر نظرات شما هم مانند آن ۵۰۰ دوربین خیالی است؟!

۱۳۹۷-۰۷-۰۹ سیاست

کیهان: آقای فلاحت‌پیشه! سایر نظرات شما هم مانند آن ۵۰۰ دوربین خیالی است؟!

رئیس‌کمیسیون امنیت ملی در حالی طی سخنان خود در صحن علنی مجلس به یک شایعه استناد کرده است که پیش از این خبر نصب ۵۰۰ دوربین در ورزشگاه آزادی از سوی مسئولین مربوطه تکذیب شده بود، استناد به یک شایعه و ارتباط دادن آن با حادثه تروریستی اهواز و نتیجه‌گیری امنیتی از آن از رئیس ‌کمیسیون امنیت ملی عجیب به نظر می‌رسد.

کیهان: حشمت‌الله فلاحت‌پیشه رئیس ‌کمیسیون امنیت ملی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی دیروز مجلس گفت: ۵۰۰ دوربین برای بازی روز جمعه در ورزشگاه آزادی نصب شد درحالی‌که اگر یکی از دوربین‌های مذکور فضای پشت جایگاه را در حادثه تروریستی اهواز پوشش می‌داد قلب ایران این گونه به درد نمی‌آمد.
این اظهار نظر از سوی فلاحت‌پیشه که رئیس‌ کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی است عجیب به نظر می‌رسد چرا که خبر نصب ۵۰۰ دوربین در ورزشگاه آزادی از اساس دروغ بوده و منشأ آن نیز خبرگزاری ایلنا است که ید طولایی در چنین دروغ سازی‌هایی دارد.
ایلنا در خبر خود که ۵ مهر سال جاری در خروجی این خبرگزاری قرار گرفت مدعی شده بود: «۵۰۰ دوربین مخفی بر سکوهای ورزشگاه آزادی نصب شده است تا افرادی که به دنبال آشوب هستند شناسایی شوند. حتی دخترانی که به هر شکل توانستند به ورزشگاه آزادی بیایند توسط این دوربین‌ها شناسایی خواهند شد.»
هیچ منبعی در گزارش ایلنا ذکر نشده و از محتوای گزارش روشن است که این خبرگزاری با جعل خبر به دنبال اهداف خاص خود است.
تکذیب یک خبرسازی
پس از انتشار این گزارش در ایلنا، فرهاد نیکوخصال مدیر ورزشگاه آزادی ضمن تکذیب آن به ایسنا گفت: من این موضوع را به شدت تکذیب می‌کنم. هیچ دوربین جدیدی در ورزشگاه آزادی برای شناسایی دختران پسرنما نصب نشده است. شاید در حراست ورزشگاه آزادی از سال‌های قبل برای کنترل میدانی در ورزشگاه آزادی نصب شده اما به تازگی هیچ دوربینی در داخل ورزشگاه برای شناسایی دختران پسرنما جهت ورود به ورزشگاه نصب نشده است و اتفاق خاصی در این زمینه رخ نداده است.
با وجود تکذیب روشن و صریح چنین شایعه‌ای دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در سخنان دیروز خود در صحن علنی بهارستان به آن استناد کرده و حادثه تروریستی اهواز را به این شایعه مرتبط و از آن نتیجه عجیب‌تری نیز گرفته است.
طبیعی است که نهادهای اطلاعاتی و امنیتی بایستی رویداد تروریستی اهواز را به دقت بررسی و ضمن برخورد با خاطیان احتمالی و آسیب‌ شناسایی، جلوی رویدادهای مشابه در آینده را بگیرند ولی هیچ گاه استناد به شایعات راه را برای چنین بررسی‌ها و برخوردهایی باز نمی‌کند که بر عکس زمینه‌ساز تشویش اذهان عمومی نیز می‌شود چرا که نوک پیکان اتهام را از تروریست‌ها و تروریست‌پرورها به داخل می‌کشاند و این همان هدفی است که دشمنان پیگیری می‌کنند.

حال از آقای فلاحت‌پیشه که ریاست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس را بر عهده‌دارد می‌توان پرسید که آیا باقی نظرات ایشان مانند حمایت از FATF نیز همانند ۵۰۰ دوربین خیالی ورزشگاه آزادی است؟!

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۷-۰۹ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.