نگاهی به خط تولید ورق رنگی سمنان

۱۳۹۷-۰۶-۲۰ اقتصاد

نگاهی به خط تولید ورق رنگی سمنان

به ورق هایی که که با یک لایه رنگ الکترواستاتیک پوشانده می شود، ورق گالوانیزه رنگی گفته می­شود . رنگ های کوره ای ( الکترواستاتیک)، ورق­های گالوانیزه را در برابر خوردگی در محیط های قلیایی و اسیدی و هم­چنین در محیط های با رطوبت زیاد محافظت نموده وبه آن جلوه زیبایی نیز می­بخشد. ورق­های  رنگی با نام تجاری ورق پیش­رنگ نیز شناخته می­شوند. این ورقها کاربرد فراوانی در صنعت ساختمان سازی(سقف کاذب و نمای داخلی وخارجی ساختمان،کابینت آشپزخانه، پارتیشن ها و قفسه ها)، حمل و نقل، صنعت خودروسازی و صنعت لوازم خانگی دارند.

خط تولید ورق رنگی سمنان در سال ۱۳۹۲ با همت مهندسان و کارگران توانمند ایرانی و همچنین با سرمایه گذاری و مدیریت رسول دانیال زاده با ظرفیت تولید سالانه ۱۵۰ هزار تن انواع ورق رنگی با ضخامت  ۰.۲۵ تا ۱.۵ میلی متر و عرض ۷۵۰ الی ۱۵۰۰ میلی متر در محل کارخانجات نورد و لوله سمنان نصب و راه اندازی گردید.رسول دانیال زاده با توجه به شناخت کامل خود بر بازار و سابقه طولانی فعالیت در حوزه فولاد، کمبود عرضه ورق رنگی در کشور در دهه ۸۰ را به خوبی تشخیص داده و تصمیم به راه اندازی واحد تولیدی ورق رنگی در مجموعه نورد ولوله سمنان گرفت.او همواره بر استفاده حداکثری از توان نیروهای داخلی در اجرای پروژه ها به منظور پرورش نیروهای متخصص و مجرب تأکید دارد. این طرح نیز همچون سایر طرحهای توسعه انجام شده توسط رسول دانیال زاده، با بهره گیری از حداکثر توان نیروها و شرکتهای داخلی و بکارگیری تکنولوژی روز  انجام شده است. وی در همه پروژه های تحت مدیریت خود، همواره بر اجرای پروژه ها مطابق با کیفیت و استانداردهای بین المللی،مشارکت حداکثری صنایع داخلی و همچنین نیروهای متخصص ایرانی در اجرای پروژه ها تأکید داشته و این اعتقادش را عملاً به اثبات رسانده است.

خط تولید ورق رنگی سمنان مجموعه در ادامه سیاست­های رسول دانیال زاده جهت تکمیل زنجیره تولید فولاد در مجموعه کارخانجات تحت مدیریت خود می­باشد به طوریکه خروجی محصولات واحدهای نورد گرم و سرد مجتمع فولاد گیلان پس از ارسال به کارخانجات نورد و لوله سمنان، ابتدا در خط گالوانیزه تبدیل به ورق گالوانیزه شده و سپس در خط جدید، محصول ورق فولادی رنگی تولید می­گردد. این پیوستگی خطوط تولید، ضمن ایجاد انعطاف پذیری و کاهش وابستگی شرکت به سایر شرکتها، ارزش افزوده بیشتری را نیز برای شرکت ایجاد خواهد نمود.

 

(نمایش کل : ۸۷ - نمایش امروز : ۱)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۶-۲۰ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.