جان کری با اشاره به خروج واشنگتن از برجام: ترامپ ثابت کرد بی اعتمادی ایران به آمریکا درست بوده است

۱۳۹۷-۰۶-۱۷ سیاست

جان کری با اشاره به خروج واشنگتن از برجام: ترامپ ثابت کرد بی اعتمادی ایران به آمریکا درست بوده است

وزیر امور خارجه پیشین آمریکا با انتقاد از اقدام رییس جمهور این کشور برای خروج از بر جام گفت‌ که دونالد ترامپ ثابت کرد که بی اعتمادی ایرانی‌ها به آمریکا درست بوده است.

به‌ گزارش ‌ایسنا، جان کری، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا در گفت‌وگو با شبکه سی ان ان بار دیگر به انتقاد از سیاست‌های دونالد ترامپ، رییس جمهور کشورش پرداخت.

کری در پاسخ به سوالی درباره خروج آمریکا از توافق هسته ای ایران و گروه موسوم به ۱+۵ ، گفت‌: این یک اقدام بسیار خطرناک و غیر عاقلانه بود که بر مبنای هیچ استراتژی درستی نبوده است. به نظر من این اقدام بیشتر تحقق یک وعده انتخاباتی بود که رییس جمهور در کارزار انتخابات آن را مطرح کرد و هیچ مبنایی در مسیر دستیابی به اهداف رییس جمهوری ندارد. البته اگر اساسا هدفی وجود داشته باشد.

وی همچنین تصریح کرد: این توافق که رییس جمهور آن را بدترین توافق می خواند در واقع قوی‌ترین، شفاف‌ترین و پاسخگو ترین توافق در تمام جهان است. رییس جمهور با این کار به تندروها در ایران قدرت داده است، به آنهایی که می‌گفتند نمی‌توانید به آمریکا اعتماد و با آن مذاکره کنید، چرا که آنها شیطان بزرگ هستند.

وزیر امور خارجه پیشین آمریکا که نقش کلیدی در مذاکرات هسته ای داشت، افزود: دونالد ترامپ ثابت کرد که آنها درست می‌گویند او روحانی و آنهایی که قصد حرکت در مسیر منطقی و معقول‌تری داشتند، را در شرایط سیاسی بسیار سخت‌تری قرار داد.

وی در پایان تاکید کرد که این اقدام آمریکا کاملا بر خلاف منافع این کشور است.

به‌ گزارش ‌ایسنا، رییس جمهور آمریکا در ماه مه با اعلام خروج از توافق هسته‌ای با ایران، افت تحریم‌ها علیه این کشور را نیز باز می گرداند. این اقدام وی به ویژه‌ از سوی مقامات پیشین این کشور و دیگر طرف‌های توافق و اتحادیه اروپا مورد انتقاد و مخالفت قرار گرفت.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۶-۱۷ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.