اهمیت لوازم آشپزخانه رستورانی

۱۳۹۷-۰۴-۰۱ سرگرمی

یکی از مهمترین نکات در راه اندازی رستوران تامین تجهیزات و مواد مورد استفاده در آن می باشد. انتخاب برخی از این تجهیزات همانند میز و صندلی ها، کانتر و دیگر لوازم موجود در سالن سرو غذا تا حدود زیادی به سلیقه و انتخاب کارفرما بستگی دارد اما انتخاب برخی تجهیرات مانند لوازم آشپزخانه رستوران موضوعی کاملا تخصصی است که باید با مطالعه و مشورت کارشناسان طراحی آشپزخانه های صنعتی انجام پذیرد.

انواع لوازم آشپزخانه

تجهیزاتی که در رستوران ها و فست فود های مختلف استفاده می شود اندکی با هم متفاوت هستند. برای مثال برای طبخ برنج به دیگ های مخصوص پخت چلو نیاز است، این در حالی است که در فست فود ها به این تجهیزات نیازی نیست.

در یک طبقه بندی ساده می توان تجهیزات رستورانی را به دو دسته بندی لوازم آشپزخانه رستورانی و لوازم آشپزخانه فست فود تقسیم کرد. در ادامه به معرفی لوازم آشپزخانه رستورانی می پردازیم.

آشپزخانه رستوران به بخش های مختلفی تقسیم می شود که از جمله ی آنها می توان به بخش شستشو، بخش طبخ غذا و انبار اشاره کرد. در هر کدام از این بخش ها برای انجام کار به تجهیزات و لوازم خاصی نیاز است که آشپزها با استفاده  از آنها به تهیه غذا می پردازند. در انتخاب تجهیزات آشپزخانه صنعتی معیارهای مختلفی دخیل هستند. مهمترین نکته در انتخاب این لوازم توجه به حجم غذا و فضای آشپزخانه است. در رستوران های بزرگ معمولا کار انتخاب و چیدمان لوازم آشپزخانه رستوران توسط متخصصان طراحی و دکوراسیون رستوران انجام می پذیرد. زیرا برای چیدمان لوازم موجود درتجهیزات آشپزخانه هتل استاندارد های مشخصی وجود دارد که با توجه به نوع کار رستوران و فضای مورد نیاز کار آشپزها تعیین شده اند و کارشناسان طراحی رستوران با توجه به این استاندارد ها بهینه ترین چیدمان را به شما ارائه می دهند.

لوازم آشپزخانه رستوران در بخش طبخ

تجهیزات طبخ غذا در رستوران ها کاملا با ظروفی که در آشپزخانه های معمولی وجود دارد متفاوت هستند. استفاده از این تجهیزات این امکان را برای آشپزها فراهم می کند که بتوانند به راحتی و با بهترین کیفیت غذایی در حجم زیاد را به مشتریان ارائه نماید. از جمله این لوازم می توان به اجاق گاز های صنعتی، دیگ پلو پز، دیگ خورشت پز، انواع کباب پز های صنعتی و فر مخصوص پخت مرغ و ته چین اشاره کرد.

بخش شستشو

ظروف موجود در رستوران و همچنین ظروفی که مشتریان در آنها غذا را سرو می کنند همواره باید با بهترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن شستشو شوند تا مجددا مورد استفاده قرار گیرند. به همین دلیل آشپزخانه های رستوران ها نیاز به یک بخش شستشوی صنعتی دارند که در آن شستشو بصورت مکانیزه و نیمه مکانیزه انجام می شود. انواع ظرفشویی های با ظرفیت بالا، میزهای کار شستشو و همچنین سیخ شورها در این دسته از لوازم آشپزخانه رستوران قرار می گیرند.

انبار

از آنجایی که حجم مواد مصرفی رستوران ها بسیار بالاست، روش خرید اقتصادی، خرید عمده مواد است. به همین دلیل در آشپزخانه ی رستوران باید بخشی جهت انبار مواد مختلف وجود داشته باشد که آشپزها به راحتی بتوانند مواد مورد نظرشان را از آنجا تامین کنند. در انبار رستوران به تجهیزاتی همچون قفسه، کابینت، انواع ترول و سکوهای نگهداری موادی همچون برنج و غلات نیاز است. همچنین در بخش سردخانه برای نگهداری مواد فاسد شدنی مانند گوشت، به یخچال و فریز های صنعتی نیاز می باشد.

از جمله دیگر تجهیزاتی که در فرآیند ارئه غذا به مشتریان در آشپزخانه رستوران مورد نیاز است می توان به سینک هایی در ابعاد مختلف، انواع میز کار، انواع آبچکان و پاتیل های مورد استفاده در فرآیند طبخ برنج اشاره نمود. هر کدام از تجهیزاتی که به آنها اشاره کردیم در ابعاد و اندازه های مختلف به مشتریان ارائه شده است که باید کارفرمای رستوران باید با توجه به نیاز رستوران خود بهینه ترین لوازم را تهیه نماید.

اگر چه راه اندازی رستوران و مدیریت آشپزخانه ی آن کار پیچیده ای به نظر می رسد اما گروه صنعتی آپادانا با تجربه ی فراوان در این حوزه آماده است که در این مسیر شما را یاری نموده و تجربیات خود را در اختیار شما قرار دهد. گروه متخصصین آپادانا به راحتی می توانند مدرن ترین تجهیزات روز آشپزخانه های صنعتی و راه اندازی رستوران را در بهترین چیدمان به شما ارائه دهند.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۴-۰۱ سرگرمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.