کاربرد دوربین مداربسته در صنعت

۱۳۹۷-۰۶-۰۴ سرگرمی

دوربین های مداربسته کاربردهای متنوعی دارند که از آن جمله می توان به ایمن سازی فضای پارکینگ ها  ،راهرو های هتل، مکان های عمومی و راهروهای ساختمان ،انبار ها و زیر نظر گرفتن کار خانه ها و گاراژ ها اشاره کرد.

دوربین های مداربسته  در صنعت توریسم و تبلیغات آن ها  نقش موثری دارند.با استفاده از دوربین های مداربسته  می توان به سطح ترافیک جاده ای و شرایط  آب و هوایی یک منطقه پی برد. هم چنین در جشن ها و رویدادهای ورزشی   به نمایش رویداد مورد نظر از راه دور  می توان پرداخت. با استفاده از این ابزار در خانه و در محل کار می توان در هزینه ها و در زمان صرفه جویی کرد.کاربرد دیگر دوربین های مداربسته،مانیتورینگ می باشد که در ساختمان ها ،خطوط تولید، گلخانه ها ،شیرخوارگاه، مراکز مراقبت از کودکان،صف صندوق ها و حتی  سوپرمارکت محلی  کاربرد دارد .با استفاده از دوربین مدار بسته  میتوان بر عملکرد کارمندان بدون سرکشی مداوم رسیدگی کرد. در مکان هایی که حضور فیزیکی انسان خطرناک است مانند درمعرض پرتو قرار گرفتن یا گرما و سرمای شدید یا مکان های ناممکن می توان از دوربین های مداربسته برای انجام وظایف انسانی بهره جست.اولین دوربین های مداربسته برای  عکس برداری از اجرام سماوی به همراه ماهواره به فضا فرستاده شدند. برخی از دوربین های مدار بسته قدرت عملیاتی  برای عکس برداری  در شب دارند. که از این قابلیت در صنعت استفاده می شود. امید است این مقاله دیدی کلی  در آموزش نصب دوربین های مداربسته به شما داده باشد.

کاربرد پی ال سی ها در صنعت

پی ال سی در مقایسه با سیستم های میکروکنتر کم هزینه ترند. زیرا برای ایجاد کاربردهای متفاوت در آن تنها لازم است برنامه ی نرم افزاری را تغییر دهیم و نیاز به تغییر در بخش سخت افزاری نیست.

پی ال سی ها می توانند محافظ شرایط یک منطقه از گرد و غبار و سرما و گرما باشند.

از پی ال سی ها برای طراحی خطوط تولید و برنامه نویسی متناسب با نیاز مشتری بهره جست و در مکان هایی که حضور انسانی ناممکن یا خطرناک است می توان خطوط تولید را به صورت اتوماتیک و بدون نیرویانسانی  تحت کنترل درآورد.از پی ال سی ها در صنایع حمل و نقل ،صنایع  خودرو سازی ، صنایع غذایی ، صنایع پلاستیک سازی و غیره استفاده می شود. کاربرد آن ها در این کارخانه جات برای قالب گیری ، کنترل شرایط محیطی، سیستم های کنترلی و غیره است.در آینده یاد گیری آموزش پی ال سی بازار کار خوبی خواهد داشت.

کاربرد هوشمندسازی ساختمان در صنعت

هوشمندسازی ساختمان  کاربردهای صنعتی زیادی دارد و می توان از آن در اداره جات ، کارگاه ها ،کارخانه جات بهره جست.

اولین کاربردآن،  نظارت  مدیر بر عملکرد و ساعات حضوری کارمندان از راه دور است . دومین کاربرد آن نظارت بر محل مورد نظر و تغییر پارامتر های غیردلخواه به دلخواه می باشد.  در صورتی که در قسمتی از پروژه خطایی ایجاد شده باشد میتوان متوجه آن شد و برنامه های جدیدی به سیستم ها داد تا خطا جبران شود.

برای کنترل انرژی و مصرف  بهینه انرژی میتوان از هوشمندسازی ساختمان های صنعتی استفاده کرد. از راه دور می توان برق ها یا سیستم ها  را روشن یا خاموش کرد و  درها و پنجره ها را کنترل کرد . در خطوط تولید ، میزان فشار ،دما ،نور ، سرعت حرکت دستگاه ها را بدون حضور نیروی انسانی تحت کنترل از راه دور قرار داد.

پیگیری آموزش هوشمندسازی ساختمان  و یادگیری آن  توسط مخاطبان  منجر به صرفه جویی در هزینه و زمان می شود.

کاربرد تابلو برق در صنعت

تابلوهای برق توزیع ، وظیفه ی توزیع و انتقال برق و تقسیم جریان در کارخانه جات و مکان های عمومی  را برعهده دارند و برای تامین برق ماشین آلات نیز استفاده می شود.هم چنین برای استفاده ی برق مصرفی در بیمارستان ها ، خانه ها ،  خطوط مسافرتی کاربرد دارد. برای ذخیره ی انرژی نیز از تابلو برق های  ملقب به بانک خازن استفاده می شود.

تابلو برق های پی ال سی ، کاربردی مشابه پی ال سی ها دارند و برای کنترل ماشین ها و وسایل برقی و هم چنین برای کنترل خطوط تولید کاربرد دارند. اصلاح ضریب قدرت و جبران افت ولتاژ با استفاده از تابلو برق های بانک خازنی انجام می شود.

تابلو برق های بالابر در نقش آسانسور ها ، بالابر های خانگی ، بالابر های کشتی و غیره استفاده  می شود.

آموزش تابلو برق یکی از بهترین آموزش ها در زمینه ی برق صنعتی است.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۶-۰۴ سرگرمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.