۸۰درصد مردم توان رفتن به دندانپزشکی را ندارند

۱۳۹۵-۰۵-۲۵ سلامت

۸۰درصد مردم توان رفتن به دندانپزشکی را ندارند

ایرج حریرچی، سخنگوی وزارت بهداشت و درمان در پاسخ به پرسشی درباره تعرفه های ناهماهنگ دندانپزشکان می‌گوید: حدود ۹۷ درصد خدمات دندانپزشکی در بخش خصوصی ارائه می شود و هزینه های این خدمات بیشترین بار هزینه را در سبد هزینه های سلامت مردم دارد و بیش از ۲۳ درصد هزینه های سلامت مردم به خدمات دندانپزشکی مربوط است.

ایرج حریرچی می‌گوید: واقعیت این است که ۸۰ درصد مردم توان رفتن به دندانپزشکی را ندارند یا اگر به مطب دندانپزشکی می روند، دچار زحمت و هزینه های کمرشکن می شوند و بسیاری از مردم با هزینه های دندانپزشکی اگر در حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان باشد، بیش از ۴۰ درصد درآمدشان را صرف این خدمات می کنند و دچار هزینه های کمرشکن کاتاستروفی می‌شوند.

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید می‌کند: سیاست وزارت بهداشت این است که در گام اول با اجرای برنامه های پیشگیرانه مانند فیشورسیلنت و فلورایدتراپی که هم اکنون با اجرای آن در مدارس انقلابی ایجاد شده است، جلوی پوسیدگی های دندان را بگیرد و نسل آینده دندان های سالم تری داشته باشند.

وی می‌گوید: گام دوم این است که مراکز دندانپزشکی دولتی را افزایش دهیم و گام سوم این است که کاری کنیم، پوشش بیمه ها از هزینه های دندانپزشکی افزایش یابد ولی در عمل امکان نظارت بر تمام دندانپزشکی ها میسر نیست.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۵-۰۵-۲۵ سلامت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.