برگزاری اولین جلسه دادگاه حمید باقری درمنی

۱۳۹۷-۰۶-۰۳ سیاست

برگزاری اولین جلسه دادگاه حمید باقری درمنی

اولین جلسه دادگاه حمید باقری درمنی یکی از مفسدان اقتصادی با اتهام افساد فی الارض از طریق اخلال در نظام اقتصادی تا ساعتی دیگر برگزار می‌شود.

به گزارش صداوسیما؛ جلسه دادگاه این مفسد اقتصادی صبح امروز در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی صلواتی برگزار می شود.

حمید باقری درمنی یکی از مجرمان اقتصادی است که نام وی برای اولین بار سال ۸۶ در رسانه ها مطرح شد.

ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در اطلاعیه‌ای از دستگیری مفسد اقتصادی دانه‌درشتی به نام “ح.ب.د” یا همان حمید باقری درمنی خبر داد و از این مجرم به عنوان بدهکار بانکی با ۲ هزار میلیارد تومان بدهی یاد کرد که البته این فرد یک روز پس از دستگیری با اخذ تعهد اخلاقی آزاد شد.

۸ خرداد سال ۸۶ در اطلاعیه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز این چنین آمده بود: “ح.ب.د” پس از صدور حکم ضبط کالا و جریمه حدود ۱۳ میلیارد ریال، تلاش وسیعی را آغاز کرده تا با جابجایی برچسب‌ها و کارتن‌های کالاها از ضبط کالاهای قاچاق خود جلوگیری کند.

رسیدگی به جرایم این مجرم از همان زمان آغاز شد و پس از چند بار دستگیری و آزادی سرانجام از سوی دادگاه محکوم شد و دوران محکومیت خود را نصفه و نیمه به پایان رساند تا اینکه بار دیگر در سال های ۹۵ و ۹۶ نام وی بر سر زبان ها افتاد.

حالا با گذشت مدت ها از تشکیل پرونده جدید برای این فرد، قرار است امروز به اتهام افساد فی الارض از طریق اخلال در نظام اقتصادی کشور محاکمه شود.

بر اساس این گزارش؛ پرونده این فساد اقتصادی شامل ۱۵۵ جلد است و ۳۳متهم دارد و به حمید باقری درمنی در مورد افساد فی الارض تفهیم اتهام شده است.

همچنین؛ این پرونده ۱۰ شاکی دارد که مهمترین شاکی آن شرکت نفت جی است.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۶-۰۳ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.