التهاب بازار ارز کاسته شد

۱۳۹۷-۰۵-۲۲ اقتصاد

التهاب بازار ارز کاسته شد

رئیس کمیسیون و برنامه و بودجه گفت: در چند روز گذشته شاهد کاهش نرخ برابری دلار بودیم و از التهابی که در بازار ارز بود کاسته شد.

غلامرضا تاجگردون در گفت‌وگو با ایسنا، درباره راهکار دولت جهت پایین آمدن نرخ ارز بیان کرد: یکی از مهم ترین بحث‌هایی که با هماهنگی ستاد تدابیر اقتصادی با توجه به امر مقام معظم رهبری در شورای هماهنگی اقتصادی و با حضور روسای قوا مطرح شد موضوعات تنش‌بخش بازار ارز و ساماندهی بازار بوده است.

وی افزود: خوشبختانه بعد از جلسات مکرر و بررسی ایده ها و طرح های مختلف یک برنامه جامع حاصل و در دولت نیز تصویب شد.

رئیس کمیسیون و برنامه و بودجه ادامه داد: لازم بود تا برخی از اارز صلاحات نیز در قوانین حاصل شود که با هماهنگی روسای سه قوه این موضوع مطرح شد و آثار مثبت آن نیز در این چند روز مشاهده شده است.

وی گفت: ما از اول به دنبال این بودیم که بازار تعادلی ارز شکل بگیرد، بازار تعادلی ارز و بازار ثانویه یک سری مقررات می خواست که گذاشته شد.

رئیس کمیسیون و برنامه و بودجه تصریح کرد: خوشبختانه این کار آغاز شده و در چند روز گذشته نیز شاهد کاهش نرخ برابری دلار در ایران بودیم هرچند برگشتن به سطح اول یک مقدار سخت است ولی از التهابی که در بازار بود کاسته شد.

تاجگردون عنوان کرد: این امر بر می گردد به همت مردم و همکاری فعالان اقتصادی و کسانی که عرضه و تقاضای ارز می کنند.

وی گفت: فکر می کنم این کار موجب خواهد شد ثبات به بازار برگردد و خودش را نشان دهد.

رئیس کمیسیون و برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: یک مقدار هم کسانی که در کار فعالیت های اقتصادی هستند باید دقت و همراهی بیشتری کنند، چراکه مملکت متعلق به همه ماست.

تاجگردون اضافه کرد: با رفتار خود سعی کنیم فشار را بر مردم کمتر کنیم، در هر صورت در بازار ارز حرکت خوبی آغاز شده است.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس افزود: در دو شهرستان گچساران و باشت یکی از مسائل مطرح اشتغال و تولیدات است که امید می رود با اجرای طرح ها و پروژه های تاثیرگذار این مشکلات کاهش پیدا کنند.

وی بیان کرد: تمامی تلاش مسئولان این بوده که پروژه های عمرانی در حال اجرا و دارای اولویت بر زمین نمانند.

رئیس کمیسیون و برنامه و بودجه تصریح کرد: اعتبارات خوبی در سالجاری به استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص داده شده است.

تاجگردون عنوان کرد: امیدواریم که مشکلات فعلی دولت حل شود و پروژه های در دست اجرا به صورت عملی جلو رفته و شتاب بیشتری به خود بگیرند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه به زودی اعتبارات سالجاری به دو شهرستان گچساران و باشت اختصاص داده خواهد شد مسئولین در توزیع آن دقت لازم را انجام دهند.

رئیس کمیسیون و برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: آن چیز که بیشتر مد نظر و مورد نیاز جامعه بوده طرح های اشتغالزایی است.

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۵-۲۲ اقتصاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.