یک مقام عالی نظامی سعودی در یمن کشته شد

۱۳۹۷-۰۴-۲۴ سیاست

یک مقام عالی نظامی سعودی در یمن کشته شد

فرمانده پادگان خالد بن ولید وابسته به ائتلاف متجاوزان در ساحل غربی یمن کشته شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین؛ فرمانده پادگان خالد بن ولید وابسته به ائتلاف متجاوزان در ساحل غربی یمن به همراه هفت نفر از نظامیان همراهش کشته شد.

منابع نظامی وابسته به ائتلاف متجاوزان در یمن با تایید این خبر علت کشته شدن این افراد را انفجار مین دانستند.

در همین حال وزارت دفاع یمن از شلیک موشک بالستیک کوتاه برد، مدل بدر ۱، به مواضع گارد ملی عربستان سعودی در نجران خبر داد.

هبه محمود خبرنگار المیادین در گزارشی از تحولات یمن تصریح کرد: بار دیگر یگان موشکی یمن در نمایش قدرت، با بهره گیری از امکانات میدانی و لجستیک خود، موشک بالستیک کوتاه برد بدر یک را به پادگان گارد ملی عربستان در نجران شلیک کرد. خبرگزاری رسمی سبأ در صنعا به نقل از منبعی نظامی اعلام کرد، موشک شلیک شده به هدف اصابت کرده و تلفاتی را برجای گذاشته است.

در گزارش المیادین تصریح شد: درگیری ها میان ارتش و کمیته های مردمی از یک سو و نیروهای ائتلاف عربستان از سوی دیگر به شدت ادامه دارد. همزمان با درگیری ها حملات هوایی ائتلاف نیز پیگیری می شود، این حملات هم تنها شامل مناطقی چون دریهمی و تحیتا نمی شود بلکه مناطق مسکونی و برخی مزارع در جنوب استان حدیده نیز از این حملات در امان نیستند.

خبرنگار المیادین در ادامه به تحولات جبهه جنوب یمن اشاره کرد و گفت در استان لحج و در شهرستان کرش، شمال استان، نیروهای وفادار به عبد ربه منصور هادی با شلیک به سوی غیر نظامیان دو نفر را به شهادت رساندند و یک زن را زخمی کردند. در جبهه شمال نیز جنگنده های عربستان سعودی در دو حمله جداگانه شهرستان باقم را هدف قرار دادند، مناطق مسکونی شهرستان های ظاهر و حیدان در مجاورت شهرستان باقم نیز از اصابت گلوله های سنگین نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی در امان نمانده اند.

(Visited 18 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۴-۲۴ سیاست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.