واکنش رحیم‌پور ازغدی به جنجال‌های مربوط به «کیومرث ملک‌مطیعی» و «مائده هژبری»

۱۳۹۷-۰۴-۱۹ جامعه

واکنش رحیم‌پور ازغدی به جنجال‌های مربوط به «کیومرث ملک‌مطیعی» و «مائده هژبری»

حسن رحیم‌پور ازغدی با انتشار تصاویری از مرحوم “کیومرث ملک مطیعی” و “مائده هژبری” رقاص معروف اینستاگرام که توسط پلیس فتا چندی پیش بازداشت شد، به جنجال های مربوط به این خواننده معروف و همچنین دختر جوان رقاص واکنش نشان داد.

این کارشناسی مسائل دینی، سیاسی و اجتماعی با بیان روایتی تاریخ اسلام پس از حدود نیم قرن پس از فوت پیامبر اسلام (ص)، در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

« بعد از عاشورا ، حکومت آرمِ اسلام را داشت، اما چنان با اسلام در افتاده بود که فساد و گناه و ظلم، در سراسر جامعه اسلامى رایج و علنى شد. نه فقط حکومت علناً فساد میکرد، بلکه مردم و جامعه هم فاسد شده بودند.
مسعودى ، مورخ بزرگ سنى در مروج الذّهب مینویسد، کم کم بعد از کشتن حسین ، حکومت به قدرى علنى فساد میکرد و گناه به قدرى رایج شد که حتّى در مکّه و مدینه ، شرابخوارى علنى شد و مجالس رقاصى و فحشا در مکه و مدینه علناً برگزار میشد. کتاب تاریخ الادب العربى ، نوشته شوقى ضیف ، میگوید که حتى مکّه و مدینه(چه برسد به بقیه شهرها) ، مرکز خوانندگان، مطرب ها و رقاصه ها شده بود و کم کم ، نه فقط مردم عادى، بلکه حتى علماء و فقهاء حکومتى و غیر حکومتى ، در مجالس لهو و لعب و خنیاگرى حاضر میشدند و رقص و موسیقى و شراب را توجیه فقهى میکردند. حالا فساد مالى و غارت بیت المال یکطرف، ضعیف کشى و حکومت خشن پلیسى و دیکتاتورى یکطرف، فساد و فحشاى علنى هم یکطرف. هرکس هم از على و اهل بیت حرف میزد، زبانش را از پس کله اش در میاوردند و در تمام منبرهاى حکومتى، بعد از بسم الله و الحمدلله و صلوات بر پیغمبر، على را لعن میکردند. اسلام علوى لعن میشد تا اسلام اموى ترویج شود.
مدینه ، شهر پیغمبر طورى شد که مجالس علنى مختلط از زن و مرد که با هم میرقصیدند و شراب میخوردند، برگزار میشد. ابوالفرج اصفهانى در “الاغانى” میگوید که زنان و مردان خواننده و رقاص زیاد شدند و میگوید زن آوازه خوان رقاصى بود به نام جمیله که مشهور به فحشا هم بود. میگوید این زن تصمیم گرفت که به سفر حج مشرّف بشود…(خنده حضار…) خنده ندارد! اینها بیشتر فکر میخواهد! این، مدینه النبى است که نیم قرن بعد پیغمبر به این روز افتاده!
طورى شده بود که وقتى این خانم مدینه را به قصد حج ترک میکرد، در مسیر راه از مدینه تا مکه، چنان استقبالى از این رقاصه فاحشه شد که از هیچ عالم و فقیهى چنین استقبالى نمیشد. و همراه این خانم ، کاروانى از خوانندگان مرد و زن راه افتاد که ابوالفرج اصفهانى اسم پنجاه خواننده و مطرب زن و مرد را میاوردکه با جمیله همراه شدند براى حج، میگوید اینها مشایعت کردند جمیله را و کاروان که نزدیک مکه رسید، اشراف و بزرگان مکه به استقبال اینها آمدند. بعد از حج هم که به مدینه برگشتند، شهر به حالت نیمه تعطیل درآمد و مردم در کوچه ها و پشت بامها به استقبال این خواننده ها و رقاصه آمدند.
این وضعیت جامعه اسلامى است،بعد از کشته شدن حسین، آخوندهاى فاسدى هم بودند که همه چیز را توجیه شرعى میکردند. “امام سجاد، قصه شهید و جلاد” سال١٣٨۵ »

(Visited 102 times, 1 visits today)

نوشته‌های مرتبط

۱۳۹۷-۰۴-۱۹ جامعه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


* درج نام و ایمیل اختیاری است.